פרשת לחיאני: המשטרה תבקש לחקור באזהרה את שופט העליון יורם דנציגר

לראשונה בתולדות מדינת ישראל, צפוי היועמ"ש לאשר לחקור שופט עליון מכהן בחשד שהיה מעורב בעסקה בעייתית של לקוחו לשעבר, ראש עיריית בת-ים, שביניהם קשרי ידידות ארוכי שנים. אם אכן תתקבל בקשת המשטרה, ייאלץ דנציגר להשעות עצמו מכל תפקידיו בבית המשפט

התפתחות בפרשת החשדות המיוחסים לשופט העליון יורם דנציגר: ב"אולפן שישי" נחשף הערב לראשונה כי במשטרה הוחלט לזמנו לחקירה באזהרה בחשד שהיה מעורב באחת העסקאות השנויות במחלוקת של ראש עיריית בת ים, שלומי לחיאני.

בתחילת השבוע הבא אמור היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, להכריע האם לאשר את בקשת המשטרה. עד כה הוא הביע התנגדות לכך, אולם ככל הנראה, בעקבות ההתפחויות בפרשה, חל שינוי בעמדתו שנוטה כעת להשיב לה בחיוב. אם התרחיש המתואר אכן יתרחש, תהיה זו הפעם הראשונה בתלודות המדינה שבה יוגדר שופט עליון מכהן כחשוד - מה שיאלץ אותו להשעות עצמו מכל פעילות עד לסיום הליכי החקירה.

דנציגר שימש עו"ד פרטי טרם מונה לבית המשפט העליון. בתפקידו הקודם, הוא ייצג את לחיאני שעוכב לחקירה בחשד שלאורך תקופה ארוכה ביצע עבירות של טוהר המידות, עבירות תכנון ובנייה ועוד. בין דנציגר לבין לחיאני התנהלו קשרים אישיים לאורך שנים ארוכות. במסגרת הפרשה, אישר היועץ המשפטי לממשלה בינואר האחרון למשטרה לבדוק את נסיבות העסקתם של עורכי דין בעיריית בת-ים, ובהם גם כאלה העובדים במשרדו של דנציגר.

האחרון העיד כבר פעמיים בנושא והכחיש את המיוחס לו, אך למרות זאת סבורים במשטרה ובפרקליטות מיסוי כלכלה כי לנוכח התפתחויות שחלו בחקירה, יש לזמנו שוב כחשוד בהאזהרה.

מהנהלת בתי המשפט נמסר כי "כל עוד אין החלטה של היועץ המשפטי לממשלה, אין בכוונתנו להתייחס. השופט דנציגר ימשיך לשתף פעולה עם החוקרים". במשטרה ובפרקליטות סירבו להתייחס לנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת