פרשיית מין נוספת בבתי המשפט

זעזוע שני בתוך יומיים במערכת המשפט בישראל: הפעם - רשם בבית משפט שלום חשוד שביצע מעשה מגונה במתמחה. מאז הגשת התלונה שוהה הרשם בחופשה מעבודתו והמשטרה פתחה בחקירה. עורכת דינו של הרשם בתגובה: "כשימסור את גרסתו, יתברר תום לבו"

רק אתמול חשפנו כי המשטרה ממליצה להעמיד לדין שופט בחשד לעבירות מין בקלדנית, והנה היום צצה פרשיית מין נוספת בין כתלי בית המשפט. רשם בבית משפט שלום, שזהותו אסורה לפרסום, חשוד כי ביצע מעשה מגונה בכוח באחת המתמחות שלו.

לפני כחודשיים הגישה המתמחה תלונה בפני הנהלת בתי המשפט וטענה כי הרשם ביצע בה מעשה מגונה. תלונתה הועברה לנציבות שירות המדינה ומשם לידיו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, שהחליט לאחר שבחן את החומר להעביר אותו לחקירה של המשטרה.

הרשם החשוד טרם נחקר בנושא, אך הגיע בינתיים לבירור אצל מנהל בתי המשפט, השופט משה גל, שהציע לו לצאת לחופשה. הרשם קיבל את הצעתו וביוזמתו יצא לחופשה שבה הוא שוהה כבר חודשיים.

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה לפרסום: "התלונה נמצאת בבירור והרשם נמצא בחופשה בינתיים". "מדובר בעניין ישן ואנחנו משוכנעים שכאשר ימסור מרשי את גרסתו, יתברר תום לבו", אמרה עורכת דינו של הרשם החשוד, עו"ד חדוה באום, בשיחה עם חדשות 2.

המשטרה המליצה להעמיד לדין את השופט אטיאס

מדובר בזעזוע שני ביומיים שעוברת מערכת המשפט במישור הפלילי. אתמול פורסם כי המשטרה המליצה להעמיד את השופט אריה אטיאס, בגין ביצוע עבירות מין בקלדנית שלו במשך תשע שנים.
 
אטיאס, מבית משפט השלום בתל אביב, התפטר עם חשיפת יחסיו עם הקלדנית מבית המשפט. לפני כמה חודשים הגיעה המתלוננת לתחנת המשטרה במרחב ירקון, והתלוננה כי השופט פגע בה מינית ואילץ אותה לטענתה לקיים איתו יחסי מין.
 
עם התפטרותו טען אטיאס כי מדובר היה ברומן בלבד, אולם יחד עם זאת הוא בחר להתפטר מתפקידו כשופט.

החקירה הועברה לטיפול היחידה הארצית לחקירות הונאה, ועליה הופקדה באופן אישי ראש יאח"ה תת-ניצב זיווה אגמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת