עוד אישום נגד פינקלשטיין: "שלא ילך לביה"ח, רוצה להיפטר ממנו"

עורך הדין הנאשם בניסיון לחסל את בעלה של גרושתו יעמוד לדין פעם נוספת, על כך שניסה לחסל בהרעלה עד נגדו. גם אביו, יצחק, מואשם בכך שסייע לו לרכוש נשק לשם ביצוע המעשה. בפרקליטות ביקשו להאריך את מעצרו את תום ההליכים

עו"ד גור פינקלשטיין ממשיך להסתבך, ואחרי שכבר הואשם בניסיון לרצוח את בן זוגה של גרושתו במטען חבלה שהטמין ברכבו, הוגש נגדו הבוקר כתב אישום גם בפרשה השנייה שבה הוא מעורב ונחשפה בימים האחרונים: ניסיון לשכור רוצח שכיר כדי שיביא למותו של עד במשפטו.

לפי כתב האישום, בעודו עצור בכלא השרון, סיפר פינקלשטיין לאחד מחבריו לתא, סולומון רובינוב, על כוונתו לרצוח עד תביעה במשפטו באמצעות הרעלתו בציאניד. בפרקליטות טענו כי פינקלשטיין הביע נכונות לשלם סכום כסף נכבד לרוצח שיסכים לקבל על עצמו את האחריות להוציא את תכניתו לפועל.

כתב האישום מפרט כי סולומון השיב בחיוב להצעתה ואמר לפינקלשטיין כי הוא מכיר גורמים שיסכימו להוציא לפועל את תכניתו. בתמורה וכהוכחה לרצינות כוונותיו מסר פינקלשטיין ללסולומון חבילות סיגריות "מרלבורו" אדום.

אסיר אחר "הלשין", הקליט את פינקלשטיין והפליל אותו

פינקלשטיין ושותפו המשיכו לדון בנושא בפומבי, ואסיר נוסף המרצה את עונשו בכלא השרון הבחין בחילופי הדברים ביניהם והציע לפינקלשטיין לשמש מתווך לביצוע ההתנקשות. אלא שבמקום זאת, פנה אותו האסיר אל רשויות שב"ס והמשטרה ויידע אותם במזימה שרוקם פינקלשטיין.

במשטרה ביקשו מאותו האסיר שמסר את המידע להמשיך ולברר את פרטי תכניתו של פינקלשטיין, בשיחות עמו שיוקלטו. בתיעוד כמה שיחות בין השניים נשמע פינקלשטיין מנסה לשדל את אותו האסיר לרצוח את העד באמצעות מנת יתר של סמים, לרצוח אחד אחר וכן לפגוע שוב בבעלה של אשתו לשעבר.

בין היתר, סוכם בין השניים כי על רצח העד הראשון ישלם פינקלשטיין 50,000 דולרים במידה שביצוע הרצח "לא יהיה מסובך", ובמקרה שכן - 70,000 דולרים. במידה שהביצוע יסתבך. 

בשניים מבין המפגשים שתועדו שאל אותו האסיר את פינקלשטיין: "איך אתה רוצה שנעשה את זה?", והאחרון השיב: "מה עם סם? אני לא רוצה שייראה שדקרו אותו או משהו כזה. אני מעדיף שייראה שהוא לקח יותר מדי סמים".

"האב אמר שהוא מוכן להוריד את השמיים עבור בנו"

לפי הפרקליטות, הבהיר פינקלשטיין בהמשך כי רצונו הוא שאותו העד "לא ילך לנו לבית החולים וייצא חזרה. אני רוצה להיפטר ממנו, זה הכל", הוא הבהיר. באשר ליתר האנשים שבהם ביקש לפגוע, אמר פינקלשטיין לאסיר: "בוא נפתור את זה קודם אחרי זה נעשה אחד אחד".

נוסף על פינקלשטיין, הוגש גם כתב אישום נגד אביו יצחק. לפי הפרקליטות, בהמשך למזימת ההתנקשות בעד נגדו, הוא ביקש לרכוש נשק ולהטמינו במקומות שונים - הן כדי להוציא לפועל את הרצח והן כדי לנהל משא-ומתן לחשיפת פרטי מיקום התחמושת עם רשויות החוק, כדי להביא להקלה בעונש שייגזר על פינקלשטיין.

לפי כתב האישום, פגש אביו של עורך הדין הנאשם אנשים שמהם ביקש לרכוש את הנשק ואף העביר מקדמה וכמה תשלומים אליו כדי לסייע לבנו להוציא לפועל את התכנית.

בפרקליטות יבקשו כעת להאריך גם את מעצרו של אביו של פינקלשטיין עד תום ההליכים. בבקשה שהוגשה לבית המשפט, ציינו שם כי האב אמר שעבור בנו, "הוא מוכן להוריד את השמיים".

"פעולותיו בתיק זה מלמדות על רצינות כוונותיו ועל מוכנותו לעשות כל שלאל ידו על מנת לחלץ את בנו מההליך המשפטי המתנהל נגדו, אף במחיר חייהם של אחרים", כתבו התובעים בתיק. "גם האב לא בחל בשום אמצעי ונפגש עם מי שידע כי הינם עבריינים ושילם להם סכומי כסף לא מבוטלים, במטרה להוציא לפועל את תכניותיו הרצחניות של בנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת