שיפור במצב הילד שטולטל ע"י מטפלת באילת

המטפלת שנעצרה אתמול בחשד להתעללות וגרימת פגיעה מוחית לתינוק בן 4 חודשים, שוחררה למעצר בית בשל חוסר ראיות על מועד ההתעללות. ביממה האחרונה חל שיפור במצב התינוק. בעבר נחשדה אותה מטפלת כי גרמה למותו של תינוק עליו שמרה, ובהזנחה פושעת של תינוק אחר. "היא ניסתה להציל את הפעוט", אמר עורך דינה

התינוק מאושפז עם פגיעה מוחית. צילום ארכי (רויטרס)

בית משפט השלום באילת שיחרר למעצר בית בן חמישה ימים את המטפלת החשודה בהתעללות בתינוק בן ארבעה חודשים, בן לעובדים זרים מאריתראה, ובגרימת חבלה מוחית. עורך דינה של המטפלת אמר היום לכתב חדשות 2 שאולי רן: "היא ניסתה להציל את התינוק".

על פי החקירה הראשונית שנפתחה, המטפלת בת ה-56 טלטלה את התינוק - מה שהביא לפגיעה הקשה בראשו. הבוקר נימק בית המשפט את שיחרור החשודה בכך שחסרה חוות דעת רפואית שתקבע את המועד המדויק שבו טולטל התינוק. עם זאת, נאסר עליה ליצור קשר עם המעורבים בפרשה ב-15 הימים הקרובים ולעסוק במשך 30 ימים בטיפול הילדים.

מחקירה ראשונית של המשטרה בפרשה עולה כי זו לא הפעם הראשונה בה נקשר שמה של המטפלת בחשד להתעללות. אך בהחלטת בית המשפט צוין כי בקשר לשני האירועים הקודמים בהם נחשדה המטפלת, לא ניתנה החלטה להעמידה לדין ולפיכך לא צריך לתת להם משקל.

גורמים במשטרה העריכו אתמול כי קיימות די ראיות להגיש נגדה כתב אישום בגין התעללות וגרימת נזק לקטין חסר ישע. מבית החולים "סורוקה" בבאר שבע שבו מאושפז התינוק, נמסר היום כי חל שיפור במצבו וכי הוא מוגדר פצוע באורח בינוני.

המטפלת המתגוררת באילת נעצרה אתמול בחשד להתעללות בתינוק. הורי הפעוט פינו אותו תחילה לחדר המיון בבית החולים "יוספטל" באילת, שם העריכו הרופאים כי נגרמה לו חבלה מוחית עקב טלטול. בעקבות מצבו פונה התינוק לבית החולים "סורוקה" ושם אושפז בטיפול נמרץ.

ילד שהיה בטיפולה מת, התיק נסגר מחוסר ראיות

על פי גורמים במשטרה, תינוק אחר בן 3 חודשים שהיה גם הוא בעבר תחת טיפולה - מת לאחר שעל פי החשד עבר התעללות. אז האמינו השוטרים לגרסת המטפלת לפיה לא היא שהתעללה בתינוק, והחשודים המרכזיים היו הוריו, אך התיק נסגר בשל חוסר ראיות.

במקרה אחר נמצא ילד בן 4 משוטט לבדו ברחוב, ולאחר מכן התברר כי היה תחת חסותה של המטפלת החשודה. אז היא נחשדה בהזנחת קטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק