גורמי חקירה: "המניע משני, התוצאה תביא לאישום"

גורמים המעורים בחקירתם של ניב אסרף וערן נגאוקר (22), החשודים בבדיית החטיפה בשבוע שעבר, סיפרו כי הגרסאות שהשניים מוסרים רצופות אי-דיוקים. כתבי האישום נגד השניים יוגשו כפי הנראה בתחילת השבוע הבא‬

ניב אסרף וערן נגאוקר (פלאש 90, חדשות 2)

בדרך לכתב אישום? ניב אסרף וערן נגאוקר - הצעירים החשודים כי בדו חטיפה בשבוע שעבר - שוחררו הבוקר (שני) ממעצר ושטחו את גרסותיהם בפני כלי התקשורת. למרות הסבריהם, גורמים המעורבים בחקירה אומרים לחדשות 2 כי הגרסאות של השניים רצופות אי דיוקים וכי ככל הנראה יוגשו נגדם כתבי אישום בתחילת השבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הסתירות בין הגרסאות מבהירים במשטרה כי המניע למעשה יהיה משני בהגשת כתבי האישום והגורם המרכזי שיישקל יהיה תוצאת המעשה בשטח - הנזקים החמורים שהשניים גרמו, הן כלכלית והן צבאית.

במסיבת עיתונאים שכינס מוקדם יותר היום מחוץ לביתו טען אסרף כי לא תכנן לביים אירוע חטיפה, אלא להיעלם למספר שעות כדי לאותת למשטרה כי הוא נמצא במצוקה - וזאת לאחר שלטענתו נפל קורבן לאיומים מצד עבריינים.

נגאוקר מצידו נצמד לגרסה הראשונית לפיה הרקע למעשה היה רומנטי - הפרידה בין אסרף לזוגתו. נגאוקר טען בתוקף כי מעולם לא צלצל למוקד 100 של המשטרה לדווח על חטיפה, אלא דיווח לשוטר שנקרה בדרכו על כך שחברו טרם שב.

ערן נגאוקר מחוץ לביהמ"ש (פלאש 90)

משטרת ב"ש: אסרף לא התלונן

במשטרת באר שבע הגיבו הערב לטענות של אסרף, לפיהן לא זכה לסיוע למרות שידעו על מצבו, ומבהירים: "אם היה מתלונן, היה מטופל כנדרש".

החיפושים אחר אסרף (סוכנות תצפית)

"בנוגע לטענות אסרף כי פנה מספר פעמים למשטרת באר שבע להתלונן כי היה מאוים - מדובר בטענות חסרות בסיס עובדתי", נמסר מהמשטרה. "אין שום פנייה או רישום של תלונה במשטרת באר שבע".

בשיחה עם חדשות 2 התייחס גם מפקד מרחב חברון, ניצב משנה ישראל טל, לטענותיו של אסרף. "נודע לנו שהוא יצר קשר עם תחנת באר שבע, אבל הוא לא היה מוכן להגיש תלונה ומכיוון שכך, לא יכולנו לפעול מעבר לזה", אמר.