משטרת באר שבע: "אם ניב אסרף היה מתלונן, הוא היה מטופל כנדרש"

במשטרה מגיבים על האשמותיו של ניב אסרף (22), הצעיר שנחשד שברח ובדה את חטיפתו בשל מה שהגדיר כ"איום מצד גורמים עברייניים": "מדובר בטענות חסרות בסיס עובדתי. אין שום פנייה או רישום של תלונה"

"אם היה מתלונן, היה מטופל כנדרש" (חדשות 2)

נמשכת חקירת ה"היעלמות" לפני ליל הסדר: במסיבת עיתונאים שכינס מחוץ לביתו זמן קצר לאחר ששוחרר ממעצר, הפנה הצעיר ניב אסרף אצבע מאשימה לעבר משטרת ישראל וטען כי לא סייעה לו כשפנה בעקבות סחיטה. במשטרת באר שבע מגיבים הערב (שני) לטענותיו ומבהירים: "אם היה מתלונן, היה מטופל כנדרש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"בנוגע לטענות אסרף כי פנה מספר פעמים למשטרת באר שבע להתלונן כי היה מאוים - מדובר בטענות חסרות בסיס עובדתי", נמסר מהמשטרה. "אין שום פנייה או רישום של תלונה במשטרת באר שבע".

בשיחה עם חדשות 2 התייחס גם מפקד מרחב חברון, ניצב משנה ישראל טל, לטענותיו של אסרף. "נודע לנו שהוא יצר קשר עם תחנת באר שבע, אבל הוא לא היה מוכן להגיש תלונה ומכיוון שכך, לא יכולנו לפעול מעבר לזה", אמר.

החיפושים אחר אסרף באזור חברון (נתי שוחט / פלאש 90)

נצ"מ טל הוסיף כי כבר מהשלב הראשון הבינו שיש מספר סתירות בגרסתו של ערן נגאוקר, שחשוד כי סייע לאסרף לבדות את החטיפה. "הפנצ'ר שלא היה ברכב, זמני הכניסה והיציאה, יצירת הקשר עם אמו של אסרף ועוד מספר נושאים די התמיהו אותנו", אמר.

"הפעלנו כל מה שיכולנו כדי לנסות להבין בדיוק ובמהרה את התמונה", הוסיף. "לאורך כל הזמן, עד שלא הוברר למעלה מכל ספק שאכן מדובר באירוע פלילי, הכוחות פעלו כאילו מדובר בפעילות חבלנית עוינת. קיבלנו המון פרטים עליו אבל יחד עם זאת, מדובר באזור מורכב ובעייתי ולכן לקחנו את כל הנסיבות בחשבון ופעלנו בהתאם".

אסרף בבית המשפט

"הבלש ניסה לגזור קופון"

במסיבת עיתונאים שכינס מוקדם יותר היום טען אסרף כי נדחק לפינה על ידי גורמים עבריינים ולמרות שפנה למשטרה, לא קיבל מענה ראוי. "אני לא מתכוון לצאת מהבית גם עכשיו", אמר היום כשבני משפחתו לצדו.

"הגעתי לעבודה, עבדתי חצי יום וקיבלתי שיחת טלפון שלא הייתי מאחל לכם, משם החלה השתלשלות האירועים", טען הצעיר. לדבריו, לא תכנן לביים חטיפה כפי שנטען תחילה, אלא התכוון להיעלם למספר שעות על מנת לשדר מסר למשטרה לפיו הוא נמצא במצוקה קשה.

אסרף הסביר כי בעקבות זכייה בהימורים פנו אליו גורמים עלומים וניסו לסחוט אותו. לטענתו פנה למשטרה על מנת לקבל סיוע, אך לא זכה למענה ראוי. "רציתי שהמשטרה תבין מה שקרה ותתחיל לפעול", הסביר היום. "אתם צריכים להפנות את השאלות שלכם אל משטרת באר שבע ואל הבלש הספציפי שניסה לגזור קופון".