מגן על חיילים נוצרים: "איימו עליי"

עו"ד אייל פלטק מייצג ומלווה חיילים נוצרים בנצרת, שסופגים עקב שירותם איומים על בסיס קבוע. מאז שהעניק ריאיון בנושא הוא סופג לטענתו איומים, והבוקר אף הופצה תמונתו במדי צה"ל כשעליה כתובת נאצה. בעקבות המקרה הוא הגיש תלונה במשטרה, שפתחה בחקירה. "זה לא יזיז אותי מהמאבק למען החיילים"

התמונה שהופצה ברשת

אייל פלטק, עורך דין בן 49 ממצפה גילון שבגליל התחתון, מייצג ומלווה חיילי צה"ל מהעדה הנוצרית בנצרת. בשבועות האחרונים, לטענתו, הוא מקבל איומים רבים על חייו, והבוקר (שני) הופצה תמונה שלו לבוש במדי צה"ל עם איקס גדול עליה והכתובת "מוות לך בקרוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מעורב בהגנה על חיילים שמאוימים ומותקפים על בסיס יומי עקב היותם משרתים בצה"ל, על ידי האוכלוסייה המוסלמית בעיר", סיפר פלטק לחדשות 2 Online. "מאז שהתראיינתי בנושא, אני מקבל איומים להפסיק לטפל בעניין. השיא היה היום בבוקר כשהופצה התמונה. כמו כן הופץ תצלום אווירי של הבית שלי".

איומים גם בהודעות

פלטק מספר כי מלבד פרסום התמונה, לאחרונה הוא גם קיבל הודעות מאיימות בחשבון הפייסבוק שלו. בעקבות כך הוא הגיש תלונה במשטרה, וזו עירבה את השב"כ. "כל זה לא מזיז אותי מהמאבק שלי למען חיילי צה"ל הנוצרים", הוסיף עורך הדין.

ממשטרת מחוז צפון נמסר כי "בעקבות תלונתו של הפונה נפתחה חקירה. מטבע הדברים לא נוכל להתייחס ספציפית לפרטי החקירה עצמה, אך עם זאת נפעל לאיתור החשודים המעורבים".