החייל שחשוד שסייע לבדות חטיפה: "בשום שלב לא אמרתי שניב נחטף"

לאחר שערן נגאוקר שוחרר לביתו, הוא ניסה להסביר את הנסיבות שהובילו למעשה החריג. בשיחה עם חדשות 2 Online הדגיש כי מעולם לא טען כי חברו נחטף. "ניב הוא חבר ילדות, הבנתי שהוא במצוקה, הוא הלך קצת להתנקות ולהתבודד", סיפר. "אני מתנצל על כל מה שנעשה"

ערן נגאוקר בבית המשפט

שעות ספורות לאחר ששוחרר ממעצר, מנסה היום (שני) ערן נגאוקר - חברו של ניב אסרף, החשוד כי סייע לו לביים את החטיפה - להסביר את מעשיו באותן שעות מורטות עצבים. בשיחה עם חדשות 2 Online מדגיש נגאוקר: "בשום שלב לא אמרתי שחבר שלי נחטף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ניב ואני נפגשנו ונסענו לכיוון מערת המכפלה", סיפר נגאוקר. "הוא הלך קצת להתנקות ולהתבודד וכשראיתי שהוא לא חוזר וראיתי שוטר בקרבת מקום - ניגשתי אליו ואמרתי לו שחבר שלי הלך לפני חצי שעה ולא חזר". נגאוקר הדגיש כי בניגוד לטענות, לא התקשר למשטרה ודיווח על חטיפה.

"ניב הוא חבר ילדות מכיתה ז' והבנתי שהוא במצוקה", הוסיף נגאוקר."מעולם לא שמעתי על חובות ועל הימורים, את זה אני שומע מהתקשורת". לדבריו לא הבין בזמן אמת את חומרת מעשיהם. "לא תכננו להקפיץ מדינה שלמה ואני מתנצל על כל מה שנעשה. הכי קשה לי על אותם חיילים שנאלצו לבלות את החג באזור חברון ולא עם המשפחות שלהם".

נגאוקר ואסרף מחוץ לביהמ"ש (חדשות 2)

"בטוח שיחזירו אותי לצבא"

נגאוקר הוא נגד המשרת בקבע. אתמול העריכו גורמים בצבא כי הוא יודח מתפקידו וישוחרר משירות בעקבות המעשה, אך היום הוא הביע תקווה כי ישוב לתפקידו בהקדם. "הדבר הכי חשוב לי זה לחזור למדים", אמר. "אני אוהב את הצבא, זה החיים שלי. כשהמפקדים שלי ישמעו את כל הסיפור במלואו ויקבלו את חומר החקירה, אני בטוח שיחזירו אותי".

אמו של נגאוקר הביעה היום אמון מוחלט בגרסת בנה ומתחה ביקורת על התנהלות הצבא. "למה כוחות הביטחון לא פנו אלי? שמעתי על סיפור החטיפה מחברה שהתקשרה", סיפרה. "אם הם היו איתי בקשר מיד כל זה לא היה קורה".

פרקליטתו של נגאוקר, עו"ד עינב חימי וקנין, בירכה על החלטת בית המשפט לשחרר את נגאוקר ואת אסרף ממעצר. "אנחנו שמחים שבית המשפט הפעיל שיקול דעת", אמרה. "אנו עדיין לומדים את התיק ואם וכאשר יהיה אישום - נתמודד עם חומר החקירה".