ניב אסרף מדבר: "מצטער על הכל, איימו עליי"

הצעיר ששוחרר ממעצר לאחר שנחשד כי ביים את חטיפתו ניסה להסביר את מעשיו. הוא האשים את המשטרה שלא סייעה כשפנה לסיוע לאחר שנסחט לטענתו על ידי עבריינים: "אני מעדיף להיות הבנאדם הכי שנוא מאשר שאבא שלי יישב עלי שבעה"

הצעיר שהקפיץ מדינה שלמה על הרגליים מדבר לראשונה: לאחר שבית המשפט החליט לשחררו ממעצר, התייצב היום (שני) ניב אסרף מול המצלמות והתייחס לטענות המופנות מולו מאז ש"נעלם" למספר שעות בשבוע שעבר. לטענתו נדחק לפינה על ידי גורמים עבריינים ולמרות שפנה למשטרה, לא קיבל מענה ראוי. "אני לא מתכוון לצאת מהבית גם עכשיו", אמר היום כשבני משפחתו לצדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים שכינס מחוץ לביתו בבאר שבע שחזר אסרף (22) את אירועי אותו היום. "הגעתי לעבודה, עבדתי חצי יום וקיבלתי שיחת טלפון שלא הייתי מאחל לכם, משם החלה השתלשלות האירועים", טען הצעיר. לדבריו, לא תכנן לביים חטיפה כפי שנטען תחילה, אלא התכוון להיעלם למספר שעות על מנת לשדר מסר למשטרה לפיו הוא נמצא במצוקה קשה.

ניב אסרף בבית המשפט (חדשות 2)

אסרף הסביר כי בעקבות זכייה בהימורים פנו אליו גורמים עלומים וניסו לסחוט אותו. לטענתו פנה למשטרה על מנת לקבל סיוע, אך לא זכה למענה ראוי. "רציתי שהמשטרה תבין מה שקרה ותתחיל לפעול", הסביר היום. "אתם צריכים להפנות את השאלות שלכם אל משטרת באר שבע ואל הבלש הספציפי שניסה לגזור קופון".

ערן נגאוקר, היום (חדשות 2)

מול הכתבים הרבים שצבאו על ביתו, הביע אסרף חרטה על האירועים. לטענתו פעל בדרך זו משום שלא העריך כראוי את הבהלה הרבה שהיעדרותו תגרום. "אני מצטער על כל מה שקרה, אם הייתי יודע שיחשבו שזו חטיפה לא הייתי עושה את זה, הגעתי למצב שנאלצתי לפעול מתוך לחץ", אמר בקול רועד. "אם הייתי חושב שזה מתפרש כחטיפה הייתי פונה ל... הייתי גם לוחם ואני מבין מה זה אומר".

בני משפחתו של אסרף מחוץ לבית המשפט הבוקר (חדשות 2)

למרות שתחילה נטען כי הרקע להיעלמותו רומנטי, הסביר הצעיר מבאר שבע כי לפרידה מחברתו לשעבר לא היה חלק בשיקוליו באותו יום. "לא חסר לי בנות ברוך השם. למה שאני אעשה דבר כזה בגלל בחורה שאני יוצא איתה חודש וחצי?", תהה אסרף.

"אני מקווה שיסלחו לי, אני מצטער על מה שעשיתי. אם הייתי יודע שזה יתפרש כחטיפה לא הייתי עושה את זה. המטרה שלי הייתה שהקצין שאיתו דיברתי יעשה אחד ועוד אחד ויבין את המצב שלי", הוא הוסיף. "אני מעדיף להיות הבנאדם הכי שנוא מאשר שאבא שלי ישב עלי שבעה".

מוקדם יותר היום שוחררו אסרף וחברו ערן נגאוקר ממעצר בהוראת בית המשפט. על פי ההחלטה, השניים לא ישהו במעצר בית מאחר והחקירה בעניינם למעשה הסתיימה ולא הוגשה הצהרת תובע. כחלק מהתנאים המגבילים יפקידו אסרף ונגאוקר 3,000 שקלים, יחתמו על ערבות בגובה עשרת אלפים שקלים, תיאסר יציאתם מהארץ והם יורחקו משטחי יו"ש למשך כחודשיים.