מביימי החטיפה שוחררו ממעצר: "החקירה הסתיימה"

בית המשפט הורה לשחרר בתנאים מגבילים את ניב אסרף וערן נגואקר, שהקפיצו את מערכת הביטחון וגרמו להוצאה של מיליונים על מבצע החיפושים בשטחים. אמו של אסרף: "אין בנו כעס, אנחנו לא יודעים מה קרה ובאיזה מצוקה הם היו"

החטיפה שלא הייתה: ניב אסרף וחברו ערן נגאוקר שהקפיצו את מערכת הביטחון על הרגליים לאחר שביימו בשבוע שעבר חטיפה ביהודה ושומרון, שוחררו הבוקר (שני) ממעצר במהלך דיון בעניינם בבית משפט השלום בירושלים. "החקירה הסתיימה", אמר השופט שקבע תנאים מגבילים לשניים ודחה את בקשת המשטרה מעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החלטת בית המשפט, השניים לא ישהו במעצר בית מאחר והחקירה בעניינם למעשה הסתיימה ולא הוגשה הצהרת תובע. כחלק מהתנאים המגבילים יפקידו אסרף ונגאוקר 3,000 שקלים, יחתמו על ערבות בגובה עשרת אלפים שקלים, תיאסר יציאתם מהארץ והם יורחקו משטחי יו"ש למשך כחודשיים.

המשטרה ביקשה להותיר את החשודים במעצר בית "להגנתם", בטענה שגורמים עבריינים אילצו אותם לבצע את המעשים. כתב אישום מזורז צפוי להיות מוגש נגדם ביום ראשון הבא, מיד לאחר החג.

ערן נגאוקר, היום (חדשות 2)

פרקליטו של אסרף, עו"ד מוטי יוסף, טען לאחר הדיון כי "ניב לא יכול היה להמשיך להיות נסחט, הוא נאלץ לעשות את הדברים הללו". לדבריו, מי שצריך להסביר את ההתנהלות הם הגורמים המשפטיים במשטרת באר שבע שעמם היה מרשו בקשר בעבר.

אביו של מביים החטיפה אמר כי הוא מודה לכוחות הביטחון על פעולתם המהירה אך טען כי ההתעקשות שלו לדבר עם חברו של בנו היא שהביאה לגילוי על מקומו האמיתי. "רק אז הם יצאו החוצה, עשו טלפון והופ - תוך עשר דקות מצאו אותו".

בני משפחתו של אסרף מחוץ לבית המשפט הבוקר (חדשות 2)

"אנחנו לא יודעים מה קרה ובאיזו מצוקה הם היו", סיפרה אמו בבית המשפט. "אין בנו כעס עליהם, אנחנו רק רוצים להבין מה קרה. אף ילד לא היה רוצה לישון בוואדי בלילה, זה רק ממצוקה אמיתית".

תחילה טען אסרף כי אהבה נכזבת היא שהובילה אותו לביים את החטיפה, אך מחקירת המשטרה עולה כי המניע העיקרי היה חששו מגורמים עברייניים שעמם היה מסוכסך על רקע חובות הימורים בהיקף של כ-100 אלף שקלים. סנגורו של אסרף אף טען כי מרשו דיווח למשטרה על איומים וניסיונות סחיטה מצד גורמי פשיעה, שלהם היה חייב כספים. במשטרת מרחב הנגב הסבירו כי אכן התנהל שיח עם אסרף בעניין, במסגרתו אף נשקל גיוסו כסוכן סמוי לשם הפללת אותם גורמים בתמורה להסדרת חובותיו, אולם הדבר לא הבשיל לכדי סיכום בין הצדדים.