עימות עם שוטרים נגמר בלסת שבורה

בן 22 צילם במכשירו הסלולרי שוטרים שתפסו גנב רכב, לאחר שחשב כי מדובר בחברו. השוטרים דרשו ממנו למחוק את הצילום ומשלא עשה זאת ירו עליו באקדח טייזר - הגורם לשיתוק הגוף למשך 5 שניות. הצעיר נפל על הקרקע וכתוצאה מהנפילה לסתו נשברה והוא ינותח. המשטרה: אירוע חמור בו הפריעו הצעירים לשוטרים שתפסו גנב

העימות עם השוטרים הסתיים באשפוז: שלושה חברים מבני ברק הבחינו בשוטר עוצר רכב וחשבו שמדובר בחברם. השלושה הגיעו למקום והחלו לצלם את ההתרחשויות. לטענתם, בשלב הזה שלף אחד השוטרים אקדח "טייזר" - מהלום חשמלי ואחד מבין השלושה, ש', נפל והתחיל לדמם.

כתוצאה מהנפילה הלסת של ש' נשברה. הוא פונה לטיפול בבית החולים שיבא בתל השומר, שם יעבור מחר ניתוח לטיפול בשתי הלסתות שלו.

בין הצדדים התפתח עימות לאחר ששני שוטרים ביקשו מהצעירים להתרחק מהמקום. בשלב מסוים השוטר דרש להפסיק לצלם ולעזוב את המקום, והפיל לאחד מהם את הטלפון הנייד מהיד. הוא ביקש למחוק את מה שצילם - מעצר של אדם החשוד בפריצה לרכב.

כשש', תלמיד ישיבה בן 22 ללא עבר פלילי ניגש להרים את מכשירו, ירה בו השוטר בטייזר - הגורם לשיתוק הגוף למשך חמש שניות.

מהמשטרה נמסר לחדשות 2 באינטרנט, כי "מדובר באירוע חמור, בו שלושה חשודים הפריעו לשוטרים שטיפלו בחשוד בהתפרצות לרכב. השלושה סירבו לעזוב את המקום, גידפו ותקפו את השוטרים. אחד מהם ניסה להימלט, השוטר השתמש נגדו באקדח טייזר. כתוצאה מכך הוא נפל ארצה ונחבל. שני החשודים האחרים נחקרו באזהרה והשלישי הופנה לטיפול רפואי.

פרקליטם של הנערים עו"ד ניר דוד אמר בתגובה: "לתומי סברתי כי רק במשטר האייטולות אפשר למצוא סיפורים מעין אלה של אלימות ברוטלית וברברית מצד שוטרים. צר לי כי שני שוטרים אלימים ומשולחי רסן שיגרו את מרשי היישר לבית החולים עם לסתות שבורות, חתכים בפנים וחבלות בידיים. תקוותי כי המחלקה לחקירות שוטרים תכנס לעובי הקורה ותמצה עמם את הדין, הייתי מצפה כי אף מפקד המחוז ימנה קצין בודק לבחינת התנהלות השוטרים המעוררת חלחלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק