חשד: עו"ד גור פינקלשטיין ניסה להביא לרצח עד במשפטו

לאחר שנעצר בחשד ששכר אנשים שיטמינו מטען חבלה מתחת למכוניתה של בן זוגה של גרושתו, עצרה אתמול המשטרה את עו"ד גור פינקלשטיין בכלאו - הפעם בחשד שניסה להביא לרצח עד במשפטו. על פי החשד, העביר פינקלשטיין דרך מתווך בכלא כסף לרוצח שכיר כדי שזה יירצח עד במשפטו - שנמצא בכלא

עו"ד גור פינקלשטיין, החשוד כי ניסה לרצוח את בן הזוג של גרושתו באמצעות הנחת מטען חבלה מתחת למכוניתה, נעצר אתמול בחשד שניסה לשכור אדם שירצח עד במשפטו. בעקבות פעילות מודיעינית של המשטרה ושירות בתי הסוהר נעצרו עוד שני חשודים במעורבות בפרשה.

על פי החשד, פנה פינקלשטיין לאדם אחר באמצעות גורם שלישי שתיווך ביניהם והציע לו סכום כסף תמורת רציחתו של עד היושב אף הוא בכלא אחר. בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי גורמים בשירות בתי הסוהר, החלה חקירה סמויה משותפת עם חוקרי מרחב חוף במשטרה.

במהלך החקירה בוצעו פעולות סמויות שבהן הופלל פינקלשטיין בחשד לניסיון לרצוח עד במשפטו כדי למנוע ממנו להעיד נגדו בעתיד. אתמול בשעות אחר הצהריים, בפעילות משותפת של המשטרה ושירות בתי הסוהר. נעצר אחד החשודים, המקורב לפינקלשטיין, בעת שהעביר סכום כסף לשוטר סמוי.

במקביל, עצרה המשטרה אדם נוסף ששוהה באותו הכלא עם פינקלשטיין ואת עורך הדין עצמו. בשעה 12:30 יובאו המעורבים להארכת מעצר בבית משפט השלום בחיפה. "שיתוף פעולה בין המשטרה והשב"ס מנע באופן מתוחכם פשע עתידי", אמרו הבוקר ניצב אהרון פרנקו, מפקד שירות בתי הסוהר, ומפקד מרחב חוף חגי דותן.

"חבר לאדם בכלא, וביקש לסייע לו בחיסול"

"בחודשים האחרונים עובדת המשטרה על איסוף ראיות נגד גור פינקלשטיין לפיהן הוא תכנן לחסל יעד שותף לעבירותיו, רמזי בכרף ששימש כיד ימינו של פינקלשטיין לכל אותן הנחות מטענים", סיפר הבוקר רפ"ק תמיר ארד, ראש מחלק פשעים בימ"ר חוף, בראיון לתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל.

"הוא חבר לאדם בכלא, ביקש ממנו להשתתף ולסייע לו לאתר את יעד החיסול", סיפר רפ"ק ארד. "הוא שלח את אביו להעביר סכום כסף עבור מקדמה בעבור חיסול עתידי".

לדברי קצין המשטרה, תכנן פינקלשטיין גם להטמין כלי נשק אותם בעתיד הוא יוכל לחשוף ולהעבירם לידי הפרקליטות בתמורה להקלה בעונשו. "אביו של פינקלשטיין עצור גם כן", אישר ארד. "על פי ראיות שבידנו, האב היה מעורב בידיעה מוחלטת כי הוא מעביר את הכסף למטרת החיסול".

לאחר מכן סיפר ארד על המפגש המפליל של האב. "הוא התוודה במפגש שהוא יודע מכל הסיפור ולמעשה הוא חלק מהתכנון בסיומו אמור היעד להיות מחוסל", אמר ארד. "האב לא הודה, אך פינקלשטיין הודה בחקירתו במעשה".