צפו: החיזוק הנשי לגנבי הרכב מהשטחים

המרדפים הקבועים אחר גנבי המכוניות שמובילים אותן מישראל למשחטות הרכב בשטחים קיבלו אופי שונה, הכולל שיתוף פעולה בין שני המינים. בעוד שהגברים נשלחים לפרוץ לדירות ולהוציא מהן את מפתחות המכוניות, מובילות אותן לגדה נשים בעלות חזות תמימה לכאורה למראה - תחת מעטה רעלות שלא ממש מצליח לסייע להן

גניבות הרכב מאזורי קו התפר אל צדו המזרחי של הקו הירוק מטרידות מאוד כבר תקופה ארוכה, ומלחמת החורמה שעליה הכריזו כוחות הביטחון והמשטרה כדי למגר את התופעה הביאו את העבריינים לנסות ולקבל את מבוקשם בדרכי עורמה.

המרדפים אחר גנבי הרכב באזור קלקיליה הם כמעט דבר שבשגרה. לוחמי מג"ב וצוות של חברת "איתוראן" מנסים להתחקות אחר מכונית שנגנבה ועושה דרכה מישראל אל משחטות הרכב שבגדה. אותה כנופייה הקפידה על חלוקת עבודה מסודרת - בין גברים לבין נשים. בעוד הגברים אחראיים לפריצות לדירות שמהן הם נוטלים את מפתחות הרכב, מסיעות אותן לשטחים הנשים - שמשתדלות להיראות תמימות ככל שניתן.

תנאי האזור לא מיטיבים עם אנשי החוק. הכבישים צרים ועקלקלים, וטומנים בחובם והפתעות לא צפויות שגוררות עיכוב בהגעה אל העבריינים. לעיתים, כפי שמתועד בכתבה, מצליחים הלבשים ואנשי "איתוראן" להגיע אל הרכב - שנותר ריק מאדם. זמן קצר לאחר מכן הגיעה למקום אישה, מי שככל הנראה אחזה בהגה והייתה אחראית בעצמה להובלתו אל מחוץ לתחומי הקו הירוק. היא הובאה למחסום צה"ל בסביבה ונעצרה.

הנשים מתחבאות מאחורי הרעלות

אבל אותה אישה אינה יחידה מסוגה, ומהווה, כאמור, רק חלק מכנופייה. זמן קצר קודם לכן נלכדו שתי חשודות נוספות, שעל אחת מהן הוטלה המשימה להשקיף על התנועה בציר שדרכו היה אמור הרכב הגנוב לנסוע ולדווח על נוכחות שוטרים בסביבה. "הן השתמשו ברעלות כדי להקשות על הזיהוי שלהן לאחר מעשה. החוליה הזאת ביצעה מאות פריצות לבתים ומאות גניבות של כלי רכב", הסביר מנהל מערך המבצעים של "איתוראן", חיים אוזן.

שעה לאחר מכן הצליחו הבלשים להשלים את הפאזל, באמצעות מעצר חשוד נוסף בקלקיליה - תושב טייבה שבתחומי ישראל. במשטרה טוענים כי הוא האיש שעומד מאחורי שרשרת הפריצות וגניבות הרכב. ברשותו נמצא צרור מפתחות עם שמות ישראליים. בסיכומו של דבר, נעצרו עד כה חמישה מבין חברי הכנופייה - אך לפי הערכת המשטרה, היא מונה חברים נוספים בני שני המינים שזוממים להמשיך ולפעול באותה השיטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת