תיעוד בלעדי: כך מעבירים בשר מהשטחים לישראל

ראינו בעבר תמונות של בשר למאכל שמובל בתת תנאים לרשתות השיווק אבל מה שתפסו אתמול לוחמי משמר הגבול בכניסה לירושלים הוא סיפור גדול ומטריד בהרבה. 4 טונות של בשר בתוך משאית שהובילה חצץ, בלי קירור מהשטחים למסעדות וחנויות בישראל

מחסום אל-זעיים, כביש מעלה אדומים בכניסה לירושלים, אתמול אחר הצהריים: משהו במשאית חצץ עורר את חשדם של לוחמי משמר הגבול. הם הורו לנהג לרוקן את מטען החצץ שהובילה המשאית - ולא האמינו למה שהתגלה.

תוך שניות מתברר שהיה בסיס לחשד. החצץ רק כיסה את הדופן הכפולה מברזל שהותקנה במשאית הזאת לכל אורכה. כשהורמה הדופן התגלו עשרות קרטונים דחוסים ובכולם בשר טרי. מדובר בחלקי בשר שונים בכמה סוגים של אריזות. כל הבשר בא מהשטחים, בלי שום פיקוח וטרינרי.

בהתחשב בעובדה שמדובר במאית שהובילה חצץ, ושאין בה שום אמצעי קירור, אין ספק שמטען הבשר הזה הוא בבחינת פצצה מתקתקת. "כמו שהם מצליחים או מנסים להעביר בשר, אנחנו מניחים שזה פלטפורמה שיכולה לשמש לכניסה של שוהים בלתי חוקיים לארץ, כניסה של מפגעים או של חומרי נפץ", מסביר סנ"צ רפאל בן דוד, מפקד גדוד אדומים עוטף ירושלים.

מחביאים בשר מתחת לכיסא תינוק

זמן קצר לאחר תפיסת המשאית, אותם לוחמי מג"ב באותו מחסום, נתקלים ברכב חשוד נוסף, בודקים אותו - ובמושב האחורי יש כיסא תינוק. אחד הלוחמים הוציא את הכיסא וכאשר הרים את המושבים הוא מגלה שוב - אריזות קרטון ובהן שקיות עם חלקי בשר שונים שיועדו להגיע מעזרייה לירושלים. הבשר הזה היה מיועד להגיע למרכולים בבירה, והמטען שעל המשאית היה מיועד לכמה מקומות במרכז הארץ, בין השאר גם למסעדות.

רק אחרי שסיימו לפרוק את האטליז הנייד שהתגלה במשאית, התברר שהיו שם 4 טונות של בשר. התעשייה הזאת, כך אומר מפקד גדוד הלוחמים של משמר הגבול, מגלגלת כסף גדול - אפילו מיליונים. המשאית הזו שנתפסה היא רק אחת מתוך צי של רכבים שעוסק בהברחות בשר ותוצרת אחרת מהשטחים לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת