בן 21 נהרג בחתונת אחיו

אמיר חמדאן בן ה-21 נהרג הלילה במהלך חתונת אחיו. מחקירת המשטרה עולה כי ככל הנראה, הוא שיחק בנשק במהלך "יריות שמחה" וכדור נפלט מאקדח של חברו. המשפחה: "השמחה שלנו הפכה לטרגדיה ואסון שאי אפשר לעכל"

זירת האירוע, אמש (חדשות 2)

טרגדיה בחתונה: יריות שמחה בחתונה בכפר מג'דל כרום הובילו למותו של אחי החתן. אמש בשעות הלילה, נהרג אמיר חמדאן, בן 21, תושב הכפר, שנפצע באורח אנוש מירי, כשנכח בחתונת אחיו בשכונה בה הם מתגוררים. כתוצאה מהפציעה, הוא הובהל לבית החולים נהריה, אך בדרך נקבע מותו.

קרובי משפחה של החתן סיפרו לחדשות 2 באינטרנט שהם עדיין לא יודעים מאיפה נפלט הכדור שגרם למותו. "כמובן שהשמחה שלנו הפכה לאסון וטרגדיה שאי אפשר לעכל", סיפר אחד הקרובים. במשטרה בודקים מה מקור הירי. בתחילה חשבו כי הירי בוצע באוויר, אך מאוחר יותר נבדק החשד שחברו של המנוח, תושב הכפר שע'ב בן 29, הוא ככל הנראה זה שפלט את הכדור.

מהחקירה עולה שהמנוח והחשוד שיחקו עם האקדח במהלך יריות השמחה בחתונה, וכתוצאה מכך נפלט הכדור שהרג את חמדאן. החשוד נעצר והובא לחקירה.

בכפרים והערים הערביות, בתקופת הקיץ, מרבים לשמוע יריות השמחה באוויר. במשטרה טוענים שהם מטפלים בעניין השימוש הפסול באמצעי הלחימה, אך עם זאת, התושבים מתלוננים כי כאשר מדווח למשטרה על ירי בחתונה, השוטרים אינם מגיעים מיד, אלא מחכים למידע מודיעיני ממוקד שיוביל אותם ליורים. בינתיים, לדברי המתלוננים, התושבים ממשיכים להיות חשופים לסכנת הירי.

מדובר מחוז הצפון של המשטרה נמסר בתגובה: "המשטרה הכריזה מלחמה על תופעת הירי בחתונות ופתחה במבצע 'יריית פתיחה' שמטרתו למגר את תופעת הירי בחתונות בצפון. במהלך השנים האחרונות התגברה תופעת האחזקה ושימוש באמל"ח ונשק בלתי חוקיים והיא ניכרת בחתונות במגזר הערבי. התופעה אף זכתה לגינוי מחלק מראשי הציבור הערבי. מטרת המבצע לצמצם באופן ניכר את אירועי הירי והשימוש בנשק בלתי חוקי המהווים סיכון חיי אדם ובמטרה לשמור על ביטחון הציבור. עם זאת, צר לי שאותם אזרחים וראשי יישובים הטוענים כנגד המשטרה לא עושים כלום על מנת למנוע את הירי לפני האירוע ולא לאחריו ומחפשים אשמים במה שהם עצמם אשמים בו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת