"השוטרים הנוקמים" נושמים לרווחה: "הנשק הוא לא כדי לסגור חשבונות"

יוסי לוי, אחד מחבריו של אלדד חדד שנורה על-ידי מקורב לעבריין מיכאל מור בשבת האחרונה, סיפר בריאיון ל"שש" עם עודד בן-עמי כי ההחלטה להשיב לו ולשותפיו את אקדחיהם צפויה להשיב להם את ביטחונם האישי: "זה פתרון חלקי - אך אמיץ מאוד"

פחות משבוע אחרי שאלדד חדד, אחד ה"שוטרים הנוקמים" מנהריה, שנפצע בינוני מירי במהלך ניסיון התנקשות בחייו, החליטו במשרד לביטחון הפנים להשיב אליו וליתר המורשעים בפרשה את ההיתר להחזיק שוב בנשק. בריאיון ל"שש עם עודד בן-עמי" שיבח יוסי לוי, אחד מאותם ארבעת שוטרים, את המהלך - והגדיר אותו "פתרון חלקי - אך אמיץ מאוד".

בפתח דבריו, אמר לוי: "הצעד הזה בפירוש מקנה לנו תחושת ביטחון, כי אנחנו באמת לא נמצאים במצב נעים - לא לנו ולא למשפחות שלנו. אנחנו עומדים בקשר ישיר עם המשטרה, ומטבע הדברים - יש גם כל מיני חששות. אני אדם מאמין ובוטח באלוהים. אני מקווה שבעזרת השם הכל יעבור בשלום".

לוי וחבריו, שכונו במהלך הכיסוי העיתונאי של הפרשה סביבם, בין היתר, "עבריינים במדים" - דחה מכל וכל את ההשוואה בין שוטרים שהורשעו בעבירות לבין אנשי עולם תחתון שנגדם פעלו, דוגמת מיכאל מור שבו הורשעו שניסו לפגוע. "אנחנו והאנשים שאנחנו חוששים מהם בהחלט לא נמצאים באותה המשוואה. אנחנו רואים את עצמנו שומרי חוק. אם יש לנו נשק זה לא כדי לסגור חשבונות, אלא לצורכי הביטחון שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק