מתעללים, מצלמים ומעלים לפייסבוק

החופש הגדול משאיר לבני הנוער הרבה זמן פנוי. חלקם מבלים אותו, למרבה הזוועה, בהתעללות בבעלי חיים. זו כבר לא תופעה קיצונית המתרחשת בחשאי - והתמונות עולות לפייסבוק בגאווה. החברים של המתעללים לא מרבים לגנות, אלא דווקא מגיבים בהתלהבות

בני הנוער שנמצאים עכשיו בחופש הגדול מצאו לעצמם דרך בכלל לא ראויה להעביר את הזמן - להתעלל בבעלי חיים. הערב שודר במהדורה המרכזית תיעוד מזעזע של מקרי התעללות קשים, שקשה להאמין שבוצעו על ידי בני אנוש.

כך למשל, פרסמו נערים תיעוד של כלב, עליו הם שופכים חומר דליק ולאחר מכן מציתים אותו. מאז שהחל החופש הגדול ב"תנו לחיות לחיות" מדווחים על עלייה ניכרת בתלונות על התעללויות בבעלי חיים. כמעט בכל שעה מגיע לעמותה דיווח על מקרה נוסף. שרון מעוז נבון, וטרינרית מוסמכת, מציגה בפני מצלמות חדשות 2 בעלי חיים שעברו התעללויות קשות, רק בגלל שב"תמימותם" גילו אמון בבני האדם.

בני הנוער מתגאים במעשיהם וכלל לא מנסים להסתיר אותם. צעיר שהעלה לרשת סרטונים שבו רואים כיצד הוא משסה את כלבתו בבעלי חיות אחרים זוכה לתקופות נלהבות. "יפה! היא השתפרה מהפעם האחרונה שראיתי אותה", מעיר אחד החברים שלו והמתעלל עצמו מבטיח: "יש סרטון אחר הרבה יותר רעיל. אעלה אותו בקרוב".

"הגיע הזמן שכנסת ישראל ומשרד החינוך יתחילו לחנך את הדור כבר מגיל צעיר לחמלה ולרחמים", אומרת אתי אלטמן, יושבת ראש עמותת "תנו לחיות לחיות". "צריך לחנך לחמלה כלפי הזקן, הילד ובעל החיים", היא מוסיפה.

כיום, כוח משטרתי קטן מנסה להתמודד עם התופעה שהולכת ומתרחבת, אבל לא אחת כשהמתעללים נתפסים, הם זוכים לרחמי השופטים ומשלמים על מעשי ההרג האלה בקנס כספי בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת