אשתו של הנהג הדורס: "רוני כעס על נהגים שפגעו וברחו"

דנה לוי, אשתו של רוני לוי, נהג המשאית שדרס למוות את חי ושני קריאף ז"ל מספרת בריאיון לחדשות 2 על ההתמודדות הקשה: "מבינים שנהרסה משפחה, אבל יש לנו ילדה בת 6 ששומעת שמאחלים לאבא שלה שימות"

אשתו של נהג המשאית רוני לוי, שדרס למוות את חי ושני קריאף ז"ל, נמלט והסגיר עצמו אחר כך למשטרה, מבקשת היום לא למהר לשפוט את בעלה: "צריך לחשוב על המשפחה השנייה, יש לי שתי ילדות קטנות בבית".

בריאיון ל"שש" אמרה היום דנה לוי, רעייתו של הנהג הדורס: "נורא קשה לנו, זה אובדן קשה מאוד. אף אחד לא רוצה שבמשפחה שלו יקרה דבר כזה, אבל עדיין צריך לחשוב על המשפחה השנייה. יש לי שתי ילדות קטנות בבית, אני אישה מאוד צעירה".

"אני לא יודעת מה יהיה עם בעלי", מוסיפה לוי. "אני לא יודעת איך היה לו את הכוח בכלל להתמודד עם דבר כזה. הוא בן אדם כזה טוב, לא מתאים היה לו לקום וללכת. בדרך כלל הוא רואה דברים כאלה, הוא משתגע שאנשים עושים דבר כזה. כל אדם זה יכול לקרות לו. כל אחד מגיב אחרת. לא יודעת איך הוא בחר לקום וללכת.

בנוסף טוענת לוי כי בני משפחתה מותקפים מאז שרוני הסגיר עצמו למשטרה: "יש גם צורה לדבר, כל הזמן אומרים 'שימות', דברים נורא קשים שאנחנו מתמודדים איתם. הבת שלי בת ה-6 אומרת 'מה יהיה עם אבא שלי? אבא שלי דרס אישה בהיריון', אנחנו לא יודעים איך להתמודד איתה, ואיך להגיב".

על יום הדריסה היא מספרת: "הוא הלך לעבודה אחרי מה שיהיה. הוא חזר, נכנס להתקלח ולישון. אמרתי לאבא שלו 'לא יודעת מה קרה לו'. בינתיים אבא שלו שמע מה היה בחדשות, אני בכלל לא שמעתי. ואז דיבר עם אבא שלו והוא החליט ללכת להסגיר עצמו, הוא הבין את גודל הטעות שעשה".

לסיום היא מוסרת לבעלה: "שיהיה חזק, אנחנו איתו לכל אורך הדרך שצריך. הוא באמת בן אדם טוב".

חשד: הדורס ניסה לשבש הליכי חקירה

במשטרת התנועה בשפלה חושדים כי לוי, נהג המשאית בן ה-31 שחשוד בדריסה, ניסה לשבש הליכי חקירה - ולכן זימנו בצעד חסר תקדים לחקירה במשטרה את הוריו ואת אשתו, כך נודע לחדשות 2.

עם מעצרו, למעלה מ-14 שעות לאחר שפגע על פי החשד בבני הזוג קריאף, מסר לוי את גרסתו לחוקרי המשטרה. במהלך 14 השעות האלה, מדגישים במשטרה, שהה רון במחיצתם של הוריו ובת זוגו, דבר אשר עורר את חשדם של השוטרים.

השלושה נחקרו היום במשטרת התנועה באגף השפלה במשך כארבע שעות. מטרת זימונם לחקירה במשטרה היא להשוות בין הגרסה שמסר לוי עם מעצרו לבין הגרסה של הוריו ושל בת זוגו.

במשטרה ביקשו להדגיש בשיחה עם חדשות 2 כי השלושה אינם חשודים בדבר, לעת עתה. כמו כן, נמסר כי טרם הגיעו החוקרים למסקנה חדש משמעית ממנה עולה אם קיימות סתירות מהותיות בין גרסתו של לוי לבין גרסתם של בני משפחתו.

החשד: גרימת מוות ברשלנות

בית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול בצהריים את מעצרו של לוי בשבעה ימים. במשטרה מייחסים לו עבירות של גרימת מוות ברשלנות ואי הגשת עזרה לנפגע בתאונה, ואומרים כי יש להם לפחות 10 עדי ראייה לתאונה הקשה. בשלב זה אין חשד כי לוי נהג תחת השפעת אלכוהול או סמים.

במהלך הדיון טען פרקליטו של הנהג, עו"ד ארז אבואב ממשרדו של מנחם רובינשטיין, כי לוי נהג על פי החוק ובהתאם למהירות המותרת. "מרשי הגיע הלילה לתחנת המשטרה ביוזמתו, מבלי להתייעץ עם עורך דין", לדברי הפרקליט.

"הוא מביע חרטה ומצטער על מה שקרה"

"הוא אמר לי שהוא מסר למשטרה את הגירסה הראשונית שלו לאירוע לפיה הוא פגע בדמות אחת בלבד וברח, עצר למשך שניות ספורות ואז נתקף פחד והמשיך בנסיעתו", אמר עו"ד אבואב והוסיף כי "רוני מביע חרטה והוא מצטער מאד על מה שקרה".

במשטרה אומרים כי לנהג הדורס אין הרשעות תנועה קודמות וכי מדובר ב"אדם ונהג נורמטיבי". עם זאת ציין נציג המשטרה בדיון כי יש לו "רקע פלילי קודם", אולם סירב לפרט באיזה עבירה מדובר.

בחקירתו במשטרה טען לוי כי פגע בשניים ואז עצר עם משאיתו בצד הדרך. "הבחנתי בדמות אחת, אבל רק בדמות אחת, ואז פתאום פגעתי בה", אמר הנהג בחקירה ובכך למעשה הכחיש שפגע בשניים, אלא באחד מהם בלבד.

עם זאת, לטענתו, כאשר הבחין במה שאירע - נבהל ונמלט מהמקום מבלי להעניק סיוע לשניים או להזעיק את כוחות ההצלה. לדבריו, לאחר התאונה הוא המשיך בעבודתו השוטפת כמוביל ואף חזר לביתו. "אני מצטער. זה משהו שתמיד יהיה איתי", אמר הנהג בחקירה. למשטרה הגיע הלילה הנהג הפוגע כשהוא מלווה באביו ובבן דודו ונוהג במשאית מסוג "איווקו", שעמה פגע בבני הזוג קריאף ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת