המשטרה חקרה את משפחתו של הנהג שדרס למוות את חי ושני קריאף

האם נהג המשאית בן ה-31 שחשוד בדריסתם למוות של בני הזוג קריאף ז"ל שיבש הליכי חקירה? כך לפחות חושדים במשטרה, זאת נוכח חלוף הזמן בין התאונה הקטלנית לבין הסגרתו של לוי. לפיכך, זימנו החוקרים לחקירה בצעד חסר תקדים גם את הוריו ואת בת זוגו של לוי כדי לבדוק אם קיימים פערים בין הגרסאות

במשטרת התנועה בשפלה חושדים כי רוני לוי, נהג המשאית בן ה-31 שחשוד בדריסתם למוות של זיו ושני קריאף לפני יומיים, ניסה לשבש את הליכי חקירה - ולכן זימנו בצעד חסר תקדים לחקירה במשטרה את הוריו ואת אשתו, כך נודע לחדשות 2.

עם מעצרו, למעלה מ-14 שעות לאחר שפגע על פי החשד בבני הזוג קריאף, מסר לוי את גרסתו לחוקרי המשטרה. במהלך 14 השעות האלה, מדגישים במשטרה, שהה רון במחיצתם של הוריו ובת זוגו, דבר אשר עורר את חשדם של השוטרים.

השלושה נחקרו היום במשטרת התנועה באגף השפלה במשך כארבע שעות. מטרת זימונם לחקירה במשטרה היא להשוות בין הגרסה שמסר לוי עם מעצרו לבין הגרסה של הוריו ושל בת זוגו.

במשטרה ביקשו להדגיש בשיחה עם חדשות 2 כי השלושה אינם חשודים בדבר, לעת עתה. כמו כן, נמסר כי טרם הגיעו החוקרים למסקנה חדש משמעית ממנה עולה אם קיימות סתירות מהותיות בין גרסתו של לוי לבין גרסתם של בני משפחתו.

החשד: גרימת מוות ברשלנות

בית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול בצהריים את מעצרו של לוי בשבעה ימים. במשטרה מייחסים לו עבירות של גרימת מוות ברשלנות ואי הגשת עזרה לנפגע בתאונה, ואומרים כי יש להם לפחות 10 עדי ראייה לתאונה הקשה. בשלב זה אין חשד כי לוי נהג תחת השפעת אלכוהול או סמים.

במהלך הדיון טען פרקליטו של הנהג, עו"ד ארז אבואב ממשרדו של מנחם רובינשטיין, כי לוי נהג על פי החוק ובהתאם למהירות המותרת. "מרשי הגיע הלילה לתחנת המשטרה ביוזמתו, מבלי להתייעץ עם עורך דין", לדברי הפרקליט.

"הוא מביע חרטה ומצטער על מה שקרה"

"הוא אמר לי שהוא מסר למשטרה את הגירסה הראשונית שלו לאירוע לפיה הוא פגע בדמות אחת בלבד וברח, עצר למשך שניות ספורות ואז נתקף פחד והמשיך בנסיעתו", אמר עו"ד אבואב והוסיף כי "רוני מביע חרטה והוא מצטער מאד על מה שקרה".

במשטרה אומרים כי לנהג הדורס אין הרשעות תנועה קודמות וכי מדובר ב"אדם ונהג נורמטיבי". עם זאת ציין נציג המשטרה בדיון כי יש לו "רקע פלילי קודם", אולם סירב לפרט באיזה עבירה מדובר.

בחקירתו במשטרה טען לוי כי פגע בשניים ואז עצר עם משאיתו בצד הדרך. "הבחנתי בדמות אחת, אבל רק בדמות אחת, ואז פתאום פגעתי בה", אמר הנהג בחקירה ובכך למעשה הכחיש שפגע בשניים, אלא באחד מהם בלבד.

עם זאת, לטענתו, כאשר הבחין במה שאירע - נבהל ונמלט מהמקום מבלי להעניק סיוע לשניים או להזעיק את כוחות ההצלה. לדבריו, לאחר התאונה הוא המשיך בעבודתו השוטפת כמוביל ואף חזר לביתו. "אני מצטער. זה משהו שתמיד יהיה איתי", אמר הנהג בחקירה. למשטרה הגיע הלילה הנהג הפוגע כשהוא מלווה באביו ובבן דודו ונוהג במשאית מסוג "איווקו", שעמה פגע בבני הזוג קריאף ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת