רצח הילד בצפון: נער אחד החזיק, השני דקר

לאחר שאתמול הם שחזרו את מעשה הרצח של עותמאן נסאר בן ה-13 בכפר הצפוני, הוארך היום מעצרם של שני הנערים החשודים כי דקרו אותו למוות. במהלך השחזור הראו החשודים לשוטרים כיצד אחד מהם אחז את הילד מאחור, והשני דקר אותו למוות. עורך הדין: "מרשי במצב נפשי קשה"

החשודים בבית המשפט, היום. בתמונה הקטנה:

בית משפט השלום בעכו האריך היום בשישה ימים את מעצרם של שני הקטינים בני ה-15 וה-16, החשודים ברצח הילד עותמאן נסאר בן ה-13 בכפר עראבה בשבוע שעבר.

על פי החשד, ביום רביעי בשבוע שעבר רצחו אותו שני הנערים בדקירות סכין לאחר שהובילו אותו למטע זיתים בקצה הכפר, זאת על רקע ויכוח על לבה של נערה והשמצות הדדיות בפייסבוק. אתמול הובאו החשודים לזירת הרצח, לראשונה מאז המעשה, ושחזרו את האירועים.

במהלך השחזור, הראה אחד הנערים לשוטרים כיצד בוצע הרצח: הוא אחז את המנוח מאחור והחזיק אותו שלא יזוז, בזמן שחברו דקר את הילד שוב ושוב עד שהוא נפל ארצה.

עורך דינו של החשוד המרכזי במעשה, עו"ד ויסאם עראף, טען בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט שמרשו נמצא במצב נפשי קשה. "הוא נמצא בחלום בלהות ואינו מעכל את המעשה שביצע, הוא לא מבין את פשר האירוע", אמר. עורך הדין הוסיף שמרשו אינו בעל עבר פלילי.

דודו של הנער: אביו הסגיר אותו למשטרה

בריאיון בלעדי שהעניק דודו של אחד החשודים לחדשות 2 באינטרנט, סיפר קרוב המשפחה של החשוד ברצח עותמן נסאר בן ה-13, כי מי שהסגיר את בנו למשטרה היה לא אחר מאשר אביו.

"כשאבא שלו חשד שבנו מעורב ברצח, הוא התקשר ישירות למשטרה", אמר הדוד. "אחרי זה הוא לקח אותו לתחנת שם אמר להם שלדעתו בנו מעורב ברצח. לאחר שהסגיר את בנו יצר קשר עם קרוב משפחתו של הילד וסיפר להם על מה שאירע". הוא הוסיף ואמר, כי לדעתו הרצח התבצע לאחר שהנערים התווכחו על ליבה של נערה. "זה הכל בגלל הפייסבוק והטלפון", סיכם הדוד, "זה כל מה שהילדים מתעסקים בו היום".

ביום רביעי שעבר יצא מביתו עותמן נסאר, תלמיד כיתה ח' מהכפר עראבה, ולא שב. הוריו שמעו בבוקר את השמועות על מציאת גופה של ילד במטע זיתים סמוך לכפר, ומיהרו למקום. המחזה שציפה להם שם היה מחריד: בנם בן ה-13 מוטל ללא רוח חיים על הקרקע, ועליו סימני אלימות קשים.

בתחילה חשבו במשטרה כי מדובר בתושב השטחים, כי לא היה דיווח על ילד נעדר, אבל שעות לאחר מכן הגיעו למקום אביו ואמו של הילד לאחר ששמעו על הרצח. המשטרה גבתה מהם עדות, ורק אז הבינו שכנראה שמדובר בבנם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת