ה"שוטר הנוקם" שב להכרה, החשוד בירי שוחרר לביתו

"זה נס שנשארתי בחיים אחרי 5 כדורים" - כך אמר "השוטר הנוקם" אלדד חדד, דקות לאחר ששב להכרתו בבית החולים בנהריה, שם הוא מאושפז מאז שנורה אמש ביציאה מבית הכנסת. כמעט במקביל, שוחרר החשוד בירי, אדם איטח, למעצר בית בן 3 ימים

בבית החולים בנהריה שב להכרתו אלדד חדד, אחד מ"השוטרים הנוקמים", שנורה על-ידי אלמוני ונפצע בינוני אמש בשעה שיצא מבית הכנסת.

בשעות האחרונות חל שיפור קל במצבו של חדד, אך הוא עדיין מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ. בימים הקרובים הוא לעבור סדרת ניתוחים נוספת בעקבות הפציעה שספג, אולם למרבה המזל עמוד השדרה שלו לא נפגע. "מדובר בנס גדול, נשארתי בחיים אחרי 5 כדורים", אמר השוטר שנורה לבני משפחתו בבית החולים. "ידעתי שזה יקרה".

במקביל, אדם איטח בן ה-28, חברו של העבריין מיכאל מור שנעצר בחשד לביצוע הירי, שוחרר למעצר בית בן 3 ימים, זאת לאחר שבמשטרה לא הצליחו לחבר בינו ובין אירוע הירי אמש. עורכי דינו של איטח, עו"ד יהלי שפרלינג ודורון נוי, מכחישים כי הוא מעורב באופן כלשהו בניסיון החיסול של "השוטר הנוקם".

חוקרי המשטרה צפויים להגיע בשעות הקרובות לבית החולים כדי לתחקר את חדד ולהבין פרטים נוספים על אירוע הירי ועל מה שקדם לו. האחריות על ניהול החקירה הועברה הלילה מימ"ר גליל ליחידה לה"ב-433.

המשטרה תגביר את האבטחה

במשטרה ממשיכים לחקור כיצד למרות "סל האבטחה" שזכה לו עם שחרורו מהכלא, בפסח האחרון, הצליחו כדורי המתנקש לפגוע בו. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט רמז הלילה גורם במשטרה כי ייתכן שגם לחדד עצמו היה חלק בכך שהיה חשוף לפגיעה בעודו מתהלך ברחוב.

"עד לפני חודש כלל סל האבטחה של חדד ושל יתר המעורבים בפרשה מאבטח צמוד - אלא שבעקבות בקשה שלהם, הופסקה הפעילות שלו", הסביר אותו הגורם. "מה שנשאר כעת, מבחינת מערך האבטחה, הוא זקיף שמוצב בבית שלהם במשך 24 שעות ביממה, מצלמות אבטחה שמתעדות את הנעשה וסיורים שנערכים סביב בתיהם", פירט.

הבוקר הודיעה המשטרה על החלטתה להגביר את האבטחה סביב "השוטרים הנוקמים", ובמהלך היום תתקיים הערכת מצב שבה יוחלט על המשך היקף האבטחה סביבם.

המפכ"ל: פרשה חמורה, לא נעבור עליה לסדר היום

הגורם, שהבהיר כי אינו יודע מה הייתה הסיבה שהביאה את ארבעת "השוטרים הנוקמים" לבקש להפסיק את פעילותו של המאבטח שהוצמד אליהם, אמר כי הדבר הוגש למפקד המחוז ואושר על ידיו. נוסף על כך, הוא ציין כי לא הייתה בידי המשטרה כל התרעה על ניסיונות לפגוע בארבעה.

המפכ"ל, רב-ניצב יוחנן דנינו, החליט הערב להוציא את הטיפול בפרשה מידי הכוחות המקומיים. "יחידת להב 433 באמצעות יאחב"ל תגיע לזירה והחקירה הופקדה בידיה, בשל חומרת העניין. בכל מקרה, אנחנו לא מתכוונים לעבור על כך לסדר היום", הוא אמר.

חדד הורשע יחד עם שלושה מחבריו בניסיון לפגוע בעבריין מיכאל מור. דובר מד"א אשר, דיוויד פישר, סיפר הערב כי "מצאנו אותו שוכב ברחוב. היו על גופו פצעי ירי בידיים וברגליים ובפלג גופו התחתון. טיפלנו בו בשטח וייצבנו את מצבו, אחר כך פינינו אותו לבי"ח נהריה. הוא היה בהכרה ודיבר. היו הרבה אנשים שהתקהלו בזירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק