הרב יעקב יוסף נעצר - ושוחרר

בתום תפילת שחרית, עצרו בלשי היאחב"ל את הרב יעקב יוסף - שותפו להסכמה של הרב דב ליאור לספר "תורת המלך". בתום פחות משעה של חקירה הוא שוחרר. "השוטרים שלפו את הנהג החוצה ולקחו את אבי", סיפר בנו. המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים מחשש למהומות

המשטרה הבטיחה - והבוקר גם קיימה. הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ומי שחתם על "כתב הסכמה" לספר השנוי במחלוקת 'תורת המלך', נעצר הבוקר ע"י בלשי היאחב"ל לחקירה שבסיומה שוחרר. "הרב עוכב לחקירה בחשד לעבירות של הסתה לגזענות ולאלימות", מסרו במשטרה. 

בתום פחות משעה של חקירה במטה הארצי של המשטרה בירושלים, במהלכן ענה הרב יוסף על שאלות החוקרים, הוא שוחרר לביתו. הרב נדרש לאשר דברים שהוא אמר כבר בעבר, בין היתר דברי ההסכמה שלו לספר 'תורת המלך'.

"הלכנו לקבר שמעון הצדיק להתפלל שחרית, כמו בכל ראש חודש, וכשהיינו בדרכנו הביתה, קפץ עלינו רכב של בילוש וחסם את רכבו הפרטי של קצין צה"ל שמסיע את אבי", סיפר בנו עמרם בשיחה עם חדשות 2.  "השוטרים בלבוש אזרחי שלפו את הנהג ואותי מהרכב ולקחו את אבי עם הרכב".

בנו של הרב: "זאת חטיפה"

"מדובר בחטיפה לאור יום, המשטרה הם גנבים ואבי ימשיך להגיד את דברי התורה שלו גם אם זה לא נוח לגורמים במשרד המשפטים או בפרקליטות", הוסיף נכדו של הרב עובדיה יוסף והבטיח, כי ציבור התלמידים של אביו ונאמני ארץ ישראל יצאו לשטח להפגין במחאה על מעצרו: "אנחנו נראה את התוצאות בשטח".

בעקבות מידע שהתקבל על הכוונה לעכב את הרב יוסף, נערכו במשטרת ירושלים כבר משעות הבוקר המוקדמות בכוחות מתוגברים בכמה צמתים מרכזיים, מתוך הבנה שגורמי הימין לא יעברו על מעצרו בשתיקה.

בימין הקיצוני מאיימים כבר במחאה נרחבת בצורת הפרות סדר. בכביש מס' 1 כבר הובערו צמיגים הבוקר לאחר מעצר הרב, אולם המשטרה השתלטה בקלות על האירוע. ההערכה במשטרה היא שהחל משעות הצהריים יתרחשו הפרות סדר נרחבות באזור ירושלים.

"אג'נדה של רדיפה נגד גדולי ישראל"

ח"כ נסים זאב מש"ס, מקורבו של הרב יוסף, אמר בראיון לחדשות 2 באינטרנט כי "הייתי בביתו של הרב וחיזקתי את ידיו הייתי בביתו. אני מזועזע מעצם המעצר. יש כאן אג'נדה של רדיפה נגד גדולי ישראל. אני קראתי את הספר, הוא ביקש ממני לעיין בו, ואני אומר לכם באחריות: אין שם הסתה לגזענות או לרצח ערבים. מדובר שם בהלכה של הבא להורגך השכם להורגו".

"אדם נתן הסכמה לספר ברמה הלכתית", הוסיף ח"כ זאב. "עצם החקירה היא שערורייה. יש פה מצב של הפחדה נגד גדולי ישראל. אנחנו פורצים כל גדר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק