חשד: חברו של מיכאל מור ירה על ה"שוטר הנוקם" אלדד חדד

המשטרה עצרה הלילה את אדם איטח, בן 28 מנהריה, בחשד שפגע באלדד חדד, אחד מה"שוטרים הנוקמים". במשטרה טוענים כי החשוד מקורב לעבריין מיכאל מור, בו ביקשו "השוטרים הנוקמים" לפגוע לפני מספר שנים. בעקבות הירי תוגברה האבטחה סביבם

שעות ספורות אחרי שאלדד חדד, אחד המעורבים בפרשת "השוטרים הנוקמים" בנהריה, נורה על-ידי אלמוני ונפצע בינוני בפתח בית הכנסת שבו הוא נוהג להתפלל, החלו במשטרה לחקור איך למרות "סל האבטחה" שזכה לו עם שחרורו מהכלא - בפסח האחרון - הצליחו כדורי המתנקש לפגוע בו.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט רמז הלילה גורם במשטרה כי ייתכן שגם לחדד עצמו היה חלק בכך שהיה חשוף לפגיעה בעודו מתהלך ברחוב. "עד לפני חודש כלל סל האבטחה של חדד ושל יתר המעורבים בפרשה מאבטח צמוד - אלא שבעקבות בקשה שלהם, הופסקה הפעילות שלו", הסביר אותו הגורם.

"מה שנשאר כעת, מבחינת מערך האבטחה, הוא זקיף שמוצב בבית שלהם במשך 24 שעות ביממה, מצלמות אבטחה שמתעדות את הנעשה וסיורים שנערכים סביב בתיהם", פירט.

הבוקר הודיעה המשטרה על החלטתה להגביר את האבטחה סביב "השוטרים הנוקמים", והבוקר תתקיים הערכת מצב שבה יוחלט על המשך היקף האבטחה סביבם.

במקביל, עצרה המשטרה חשוד בירי לעבר חדד. מדובר בתושב נהריה בן 28, חברו של העבריין מיכאל מור. החשוד הכחיש את מעורבותו בירי באמצעות עורכי דינו.

המפכ"ל: פרשה חמורה, לא נעבור עליה לסדר היום

הגורם, שהבהיר כי אינו יודע מה הייתה הסיבה שהביאה את ארבעת "השוטרים הנוקמים" לבקש להפסיק את פעילותו של המאבטח שהוצמד אליהם, אמר כי הדבר הוגש למפקד המחוז ואושר על ידיו. נוסף על כך, הוא ציין כי לא הייתה בידי המשטרה כל התרעה על ניסיונות לפגוע בארבעה.

המפכ"ל, רב-ניצב יוחנן דנינו, החליט הערב להוציא את הטיפול בפרשה מידי הכוחות המקומיים. "יחידת להב 433 באמצעות יאחב"ל תגיע לזירה והחקירה הופקדה בידיה, בשל חומרת העניין. בכל מקרה, אנחנו לא מתכוונים לעבור על כך לסדר היום", הוא אמר.

חדד הורשע יחד עם שלושה מחבריו בניסיון לפגוע בעבריין מיכאל מור. דובר מד"א אשר, דיוויד פישר, סיפר הערב כי "מצאנו אותו שוכב ברחוב. היו על גופו פצעי ירי בידיים וברגליים ובפלג גופו התחתון. טיפלנו בו בשטח וייצבנו את מצבו, אחר כך פינינו אותו לבי"ח נהריה. הוא היה בהכרה ודיבר. היו הרבה אנשים שהתקהלו בזירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק