רצח הילד בעראבה: האב הסגיר את בנו למשטרה

בריאיון בלעדי לחדשות 2 באינטרנט, סיפר דודו של אחד החשודים ברצח, כי מי שהסגיר את הנער בן ה-15 למשטרה היה לא אחר מאשר אביו. "כשאבא שלו חשד שהבן מעורב, הוא פנה ישר למשטרה", סיפר, והוסיף כי המניע לרצח היה ריב על ליבה של נערה

גילויים חדשים על הרצח המזעזע בעראבה: בריאיון בלעדי שהעניק דודו של אחד החשודים לחדשות 2 באינטרנט, מספר קרוב המשפחה של החשוד ברצח עותמן נסאר בן ה-13, כי מי שהסגיר את בנו למשטרה היה לא אחר מאשר אביו.

"כשאבא שלו חשד שבנו מעורב ברצח, הוא התקשר ישירות למשטרה", סיפר הדוד. "אחרי זה הוא לקח אותו לתחנת שם אמר להם שלדעתו בנו מעורב ברצח. לאחר שהסגיר את בנו יצר קשר עם קרוב משפחתו של הילד וסיפר להם על מה שאירע". הדוד הוסיף ואמר, כי לדעתו הרצח התבצע לאחר שהנערים התווכחו על ליבה של נערה. "זה הכל בגלל הפייסבוק והטלפון", סיכם הדוד, "זה כל מה שהילדים מתעסקים בו היום".

היום האריך בית משפט השלום בעכו את מעצרם של שני הנערים בני ה-15 מהכפר עראבה שנעצרו בחשד לרצח הילד בן ה-13 שנמצא אתמול מוטל ללא רוח חיים ועליו סימני אלימות קשים. מעצרו של אחד מהם הואריך ב-5 ימים ומעצרו של השני ביממה. נציג המשטרה בדיון אמר כי בתום החקירה שבוצעה בימ"ר גליל הודו שני הנערים ברצח, והוסיף כי בעמודי הפייסבוק שלהם נמצאו השמצות נגד הילד מהימים האחרונים.

עורכי דינם של שני החשודים מטעם הסנגוריה הציבורית, מחמד עלי וויסאם עראב, טענו כי הם עדיין צריכים לשמוע את הגרסה של החשודים על מנת להבין מה בדיוק קרה שם. "ההודאה נגבתה שלא כחוק", אמרו הפרקליטים, "ולא נתנו לנו לראות את מרשינו ולשמוע מהם מה קרה".

ההורים נאלצו לזהות את הגופה המרוטשת

שלשום בערב יצא מביתו עותמן נסאר, תלמיד כיתה ח' מהכפר עראבה, ולא שב. הוריו שמעו בבוקר את השמועות על מציאת גופה של ילד במטע זיתים סמוך לכפר, ומיהרו למקום. המחזה שציפה להם שם היה מחריד: בנם בן ה-13 מוטל ללא רוח חיים על הקרקע, ועליו סימני אלימות קשים.

בתחילה חשבו במשטרה כי מדובר בתושב השטחים, כי לא היה דיווח על ילד נעדר, אבל שעות לאחר מכן הגיעו למקום אביו ואמו של הילד לאחר ששמעו על הרצח. המשטרה גבתה מהם עדות, ורק אז הבינו שכנראה שמדובר בבנם.

למשטרה היו מספר כיווני חקירה בעקבות הרצח, ובהם סכסוך בין נערים בכפר, נקמה על רצח שאירע בכפר לפני כמה חודשים או לחילופין סכסוך חמולות, אולם בשלב זה עדיין לא ברור מה הסיבה שגרמה להתעללות כה קשה בילד צעיר. גופתו של הילד הושחתה לרמה כזו שלחוקרי המז"פ לקח שעות ארוכות להבין מה קרה.

"מצאנו סימני אלימות על הגופה, יש דם, יש גם סימני דקירה שככל הנראה גרמו למוות", אמר תנ"צ מנחם חבר, מפקד מרחב חוף במשטרה, והוסיף: " מעבר לזה אני לא יכול לפרט".

דודו של עותמן אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "הוא יצא מהבית, אנחנו לא יודעים לאן הוא יצא ורק כשדווח לנו על רצח, דיווחנו למשטרה על היעדרות של בן משפחה". השכנים מספרים על משפחה נורמטיבית שאינה מסוכסכת עם אף אחד בכפר, כך שלאיש לא ברור באמת מה המניע לרצח האכזרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת