המפכ"ל על הרב ליאור: נמצה את החקירה נגד כולם

רב ניצב יוחנן דנינו מתייחס היום לראשונה לפרשת מעצרו וחקירתו של הרב דב ליאור, שהציתה סערה בקרב הימין. "התנאי לשלטון החוק הוא אכיפה שוויונית", אמר המפכ"ל בטקס הענקת דרגות. "נמשיך לבצע את משימתנו ונמצה חקירה כנגד כל חשוד ללא משוא פנים וללא מורא. במקביל לא נרשה שציבור ישלם מחיר בשל הפרות סדר פרועות"

התייחסות ראשונה של מפכ"ל המשטרה למעצרו של הרב דב ליאור ולמהומות הנרחבות מצד פעילי הימין בעקבותיו.

"כולנו, מפקדים, שוטרים, לוחמים, ומתנדבים, נמלא את תפקידנו ביושר וניקיון כפיים, תוך שמירה על עקרון שוויון החוק", אמר רב-ניצב דנינו בטקס הענקת דרגות תנ"צ לקציני משטרה, שנערך היום בלשכת השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ'.

"אני רוצה להדגיש זאת על רקע הפרות הסדר בימים האחרונים בירושלים", הוסיף המפכ"ל. "התנאי לשלטון החוק הוא אכיפה שוויונית, אכיפה שאינה מפלה איש ואינה מעדיפה איש. כל האזרחים במדינה שווים בפני החוק".

דנינו הוסיף כי "כמשטרה במדינה דמוקרטית, אנחנו נמשיך לבצע את משימתנו ונמצה חקירה כנגד כל חשוד ללא משוא פנים וללא מורא. במקביל לא נרשה שציבור שלם יאלץ לשלם מחיר בשל הפרות סדר פרועות, לא נרשה לקיים חסימת כבישים".

נתניהו: "החוק חל על כולם"

אמש התייחס לראשונה ראש הממשלה נתניהו לפרשת עיכובו לחקירה של הרב דב ליאור. נתניהו ציין בהודעה לכלי התקשורת, כי "ישראל היא מדינת חוק. החוק הוא מחייב וחל על כולם, ואני קורא לכל אזרחי ישראל לשמור עליו".

בקדימה הגיבו על דברי ראש הממשלה ואמרו: "תגובת נתניהו הנה תגובה פחדנית ורפה, המונעת משיקולים פוליטיים. לאחר שתיקה רועמת ומביכה שנמשכה לאורך כל היום נגרר נתניהו לומר גיבוב מילים כללי שאינו אומר דבר ולבטח אינו מגבה את שלטון החוק כפי שהיה מצופה מראש ממשלה בישראל. נתניהו עסוק בחישובים פוליטיים צרים, לא מגנה את ההסתה ובכך פוגע במכנה המשותפ של כלל אזרחי המדינה- החוק ושלטון החוק. נתניהו לא מפספס הזדמנות להוכיח שהוא לא מנהיג לאומי אלא פוליטיקאי מחנאי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת