רכבו של המפכ"ל תועד דוהר ב-160 קמ"ש

מכוניתו של מפכ"ל המשטרה, השוטר מספר אחת יוחנן דנינו תועדה כשהיא דוהרת במהירות של כמעט 160 קמ"ש. דנינו עצמו לא ישב מאחורי ההגה, יש לו נהג, ומתגובת המשטרה לא ברור אם הוא בכלל היה במכונית. צפו בתמונות הבלעדיות

הסרטון הזה צולם ביום שלישי לפני שבועיים, בשעות הצהריים בכביש 431 בין מחלף ענבה למחלף נשרים. מכונית סקודה לבנה דוהרת בכביש, אין סימן של חירום הצלה או משטרה. בהדרגה מגביר הנהג את המהירות ל-160 קמ"ש.

המהירות המותרת בכביש הזה בקטע הזה היא 110 קמ"ש, 50 קמ"ש יותר מהמהירות המותרת. לקראת היציאה מנשרים מאיטה הסקודה ל-140 קמ"ש ואז ניתן לראות כי שמשות המכונית אטומות, מספר לוחית הרישוי שלה הוא 6260073 ונוהג בה שוטר.

חיפשנו - הבוקר מצאנו את הסקודה חונה בחנייה המרכזית של המטה הארצי בירושלים, המכונית של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו. עם כניסתו לתפקיד דיבר דנינו על הקפדה יתרה של השוטרים לקחת על עצמם את הציות לחוק, וגם אם הוא עצמו לא היה במכונית, אין ספק שהשוטר מספר 1 חייב להיות דוגמה.

גם המפכ"ל הקוד דודי כהן צולם במהירות גבוהה במיוחד, 180 קמ"ש. כהן טען אז שהצילום לא קביל חוקית, כמו הצילום של המפכ"ל החדש, אבל העובדות אינן שנויות במחלוקת.

דובר המשטרה מוסר בתגובה, כי "לפי שעה לא ניתן לקבוע אם המפכ"ל היה ברכב בעת שצולם, אם לאו. ולמרות זאת, המפכ"ל דנינו רואה את המקרה בחומרה ובכוונתו להעביר את הצילומים לבדיקת היועץ המשפטי של המשטרה על מנת שימוצה הדין". הדובר מוסיף כי "ראוי לציין שהמפכ"ל מקפיד מאוד על נהיגה זהירה, בטוחה ועל פי כללי החוק, ועם כניסתו לתפקיד הוא הורה לוודא שרכבי המשטרה ייסעו תמיד על פי החוק ובכפוף למהירות המותרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת