נתניהו התייחס למעצר הרב ליאור: החוק חל ומחייב את כולם

ראש הממשלה התייחס הערב לראשונה לפרשת חקירתו של הרב דב ליאור אמש, שהציתה סערה בעולם החרדי. "החוק חל ומחייב את כולם", מסר נתניהו בהודעה וציין כי "על כולם לשמור עליו"

התייחסות ראשונה הערב של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפרשת עיכובו לחקירה של הרב דב ליאור, שהציתה אתמול את העולם החרדי.

ראש הממשלה נתניהו ציין בהודעה לכלי התקשורת, כי "ישראל היא מדינת חוק. החוק הוא מחייב וחל על כולם, ואני קורא לכל אזרחי ישראל לשמור עליו".

בקדימה הגיבו על דברי ראש הממשלה ואמרו: "תגובת נתניהו הנה תגובה פחדנית ורפה, המונעת משיקולים פוליטיים. לאחר שתיקה רועמת ומביכה שנמשכה לאורך כל היום נגרר נתניהו לומר גיבוב מילים כללי שאינו אומר דבר ולבטח אינו מגבה את שלטון החוק כפי שהיה מצופה מראש ממשלה בישראל. נתניהו עסוק בחישובים פוליטיים צרים, לא מגנה את ההסתה ובכך פוגע במכנה המשותפ של כלל אזרחי המדינה- החוק ושלטון החוק. נתניהו לא מפספס הזדמנות להוכיח שהוא לא מנהיג לאומי אלא פוליטיקאי מחנאי.

פקקים בכניסה לירושלים (חדשות 2)

הרב נחקר - החרדים התפרעו

הרב של קריית ארבע עוכב לחקירה - ופעילי הימין הגיבו ב"תג מחיר" בכניסה לירושלים וגם בתוכה. הרב דב ליאור, שנחקר בחשד להסתה בשל הדברים שכתב בספרו "תורת המלך", כבר שוחרר לביתו - אבל המוני נאמניו ניסו אתמול לפרוץ לתוך בית המשפט העליון, זמן קצר אחרי ששיבשו את התנועה במבואותיה של הבירה.

ראש הממשלה נתניהו. ארכיון (רויטרס)
לפני מספר חודשים הוצא צו מעצר נגד הרב ליאור, זאת בעקבות סירובו להגיע לחקירה על תמיכתו בספר "תורת המלך", העוסק במצבים בהם ניתן להרוג גויים. הרב שהודיע בעבר כי אין בכוונתו להגיע למשטרה נעצר ע"י בלשי היאחב"ל בזמן שנסע סמוך לירושלים, והוא הועבר לחקירה.

גורמים בימין זעמו בעקבות המעצר. חבר הכנסת מיכאל בן ארי ציין בתגובה כי "צריך לפטר את השר לביטחון פנים. כלפי מנהיגים ערבים המשטרה מתנהגת בכפפות של משי וכאן מבזים את אחד האישים הגדולים בישראל".

"מישהו בפרקליטות יצא מדעתו ומצפה למלחמה", אמר פעיל הימין ברוך מרזל, והוסיף: "לא נעבור לסדר על ביזוי אחד מגדולי הדור. הציבור יירדף את הפושעים וידאג לסלק מהבמה הציבורית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת