זעם בימין אחרי המעצר: "התורה אינה נתונה לחקירה"

המהומות של פעילי הימין אתמול בירושלים בעקבות מעצר הרב דב ליאור - לא שינו את כוונת המשטרה להביא לחקירה את הרב יעקב יוסף, שגם נגדו הוצא צו מעצר. בנו של הרב אומר בראיון עם חדשות 2 באינטרנט: "יש אפליה ברורה בין הרבנים לבין הפרופסורים מהאקדמיה ואנשי שמאל"

העימותים בין תומכי הרב דב ליאור ופעילי הימין ובין כוחות הביטחון בירושלים לא צפויים להתחדש היום, כך מעריכים במשטרה, אבל בימין לא נרגעים ממעצרו של הרב ליאור אתמול. בנו של הרב יעקב יוסף, המבוקש גם הוא לחקירה, מבהיר היום חד-משמעית: אבי לא יגיע למשטרה.

הרב יונתן יוסף, בנו של הרב יעקב יוסף ונכדו של הרב עובדיה יוסף, אומר בראיון לחדשות 2 באינטרנט כי אביו לא יתייצב לחקירה למרות צו המעצר שהוצא נגדו. "התורה אינה נתונה לחקירה", טוען יוסף ומסביר כי הסיבה לכך היא "אפליה ברורה בין הרבנים לפרופסורים מהאקדמיה ואנשי שמאל שמתבטאים בחריפות נגד אנשי יהודה ושומרון".

"יש אנשים שחושבים שהספר הזה ("תורת המלך" - הספר שבעקבותיו נעצרו הרבנים) קורא לרצח, אבל הוא קיים בשוק כשנתיים, הוא נלמד ברוב הישיבות על ידי עשרות אנשים, ולא ראיתי אנשים שקמים לרצוח בעקבותיו", מסביר יוסף.

יוסף מוסיף: "הספר הזה הוא קריאת כיוון איך צה"ל אמור לפעול במלחמתו מול האויב שחפץ להשמידנו. יש לנו כל כך הרבה אויבים מבחוץ. אני לא מבין למה שי ניצן בחר לעורר מדנים בתוך עם ישראל. אנחנו צריכים להתאחד לקראת ספטמבר, אנחנו צריכים להתאחד תמיד נגד האויב האמיתי - האויב שבחוץ, האויב הערבי שמנסה להשמידנו".

פרקליטו של הרב ליאור: "זו חטיפה לאור יום"

פרקליטו של הרב ליאור, עו"ד עדי קידר, כינה בראיון לגלי צה"ל את מעצרו "חטיפה לאור יום". לדבריו, "המעצר עצמו נעשה בצורה מדאיגה מאוד. הרב ישב ברכבו עם הנהג, והמשטרה עצרה אותם באמתלה שמדובר בענין תעברותי. לאחר מכן נכנס קצין משטרה לרכב, ואמר לרב שעליהם לגשת לתחנת משטרה. לבסוף לקחו אותו לשם בלי רשות".

"רק בלוד הבין הרב למה הוא נעצר", סיפר קידר, "המשטרה תכננה הכל מראש. המחסום המשטרתי לא הוצב שם במקרה, והשאלה היא למה. כנראה שמישהו למעלה התעקש לעצור את הרב, ולתחושתי במשטרה הרגישו שעומדת לפרוץ מהומה ולכן שחררו אותו. הם רק רצו לסמן 'וי' ולהמשיך הלאה".

המהומות אתמול: 25 פעילי ימין נעצרו

אמש נמשכו המהומות עד חצות, כשכמה מאות מתומכי הרב ניסו לחצות את הכביש הראשי ליד ישיבת מרכז הרב ופוזרו בכוח בידי המשטרה. מוקדם יותר הם ניסו לפרוץ לבית המשפט העליון אך נבלמו על ידי השוטרים. קצין משטרה ושוטר נזקקו לטיפול רפואי, ו-25 פעילים נעצרו.

בדיון הארכת מעצרם של החשודים שייערך הבוקר בבית המשפט השלום, תבקש המשטרה לשחררם בתנאי הרחקה מצמתי הפגנות ותמליץ להעמיד אותם לדין.

הרב ליאור התקבל אמש בירושלים בתהלוכה של מאות לאורך כביש הכניסה לירושלים. התהלוכה הגיעה לישיבת מרכז הרב. במשטרה מבקשים לחקור בפרשה הזו גם את הרב יעקב יוסף, בנו של מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שמסרב גם הוא להגיע לחקירה, ומבהירים שההתפרעויות אמש לא ימנעו את הבאתו וחקירתו של הרב.

טור מיוחד - מעצר הרב: קצת הבנה הדדית לא תזיק פה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת