"תג מחיר" על חקירת הרב: פעילי ימין ניסו לפרוץ לביהמ"ש העליון

הרב דב ליאור כבר שוחרר לביתו, אבל נאמניו בימין נוקמים על התנהלות המשטרה. המון זועם פשט על ביהמ"ש העליון וניסה לפרוץ לתוכו. קודם לכן, הם חסמו את הכניסה לבירה מכביש 1. נהגים זועמים סיפרו: "כמה מופרעים חושבים שהעיר שייכת להם"

הרב של קריית ארבע עוכב לחקירה - ופעילי הימין הגיבו ב"תג מחיר" בכניסה לירושלים וגם בתוכה. הרב דב ליאור, שנחקר בחשד להסתה בשל הדברים שכתב בספרו "תורת המלך", כבר שוחרר לביתו - אבל המוני נאמניו ניסו הערב לפרוץ לתוך בית המשפט העליון, זמן קצר אחרי ששיבשו את התנועה במבואותיה של הבירה. במקום עדיין משתרכים עומסים כבדים.

במחוז ירושלים במשטרה מסרו כי "הטיפול בהפרות הסדר הסתיים והתנועה התחדשה כסדרה. הכניסה לעיר פתוחה, אבל עדין יש שם עומסי תנועה. הפעילים פונו תוך שימוש בכוח".

במשטרת התנועה מסרו טרם השלמת פינוי המפגינים כי "יש גל הפרעות בכניסה לירושלים ואנו מפנים את הנהגים אל תוך העיר דרך "מנהרת הארזים" בכביש 9. ההמלצה שלנו, למי שמגיע מתל אביב לירושלים, היא לנסוע דרך כביש 443".

נהגים זועמים שנתקעו בפקקים בכניסה לבירה סיפרו לחדשות 2 באינטרנט: "זה לא ייתכן שדווקא בשעת העומס תיחסם התנועה בגלל כמה מופרעים שחושבים שהעיר שייכת להם".

פקקים בכניסה לירושלים (חדשות 2)

תומך בספר הקורא לאפשר הריגת גויים

לפני מספר חודשים הוצא צו מעצר נגד הרב ליאור, זאת בעקבות סירובו להגיע לחקירה על תמיכתו בספר "תורת המלך", העוסק במצבים בהם ניתן להרוג גויים. הרב שהודיע בעבר כי אין בכוונתו להגיע למשטרה נעצר ע"י בלשי היאחב"ל בזמן שנסע סמוך לירושלים, והוא הועבר לחקירה.

גורמים בימין זועמים בעקבות המעצר. חבר הכנסת מיכאל בן ארי ציין בתגובה כי "צריך לפטר את השר לביטחון פנים. כלפי מנהיגים ערבים המשטרה מתנהגת בכפפות של משי וכאן מבזים את אחד האישים הגדולים בישראל".

"מישהו בפרקליטות יצא מדעתו ומצפה למלחמה", אמר פעיל הימין ברוך מרזל, והוסיף: "לא נעבור לסדר על ביזוי אחד מגדולי הדור. הציבור יירדף את הפושעים וידאג לסלק מהבמה הציבורית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת