הרב דב ליאור נעצר - ושוחרר

סערה בימין בעקבות מעצרו המפתיע היום של הרב דב ליאור. המשטרה עצרה את הרב של קרית ארבע, ומראשי המתנחלים, בשעה שנסע באזור ירושלים, ולקחה אותו לחקירה. בחודש פברואר האחרון הוצא צו מעצר נגד ליאור שסירב להגיע לחקירה בנושא הספר "תורת המלך"

רבה של קריית ארבע, הרב דב ליאור, נעצר בשעות הצהריים סמוך לירושלים, לאחר שנחשד בהסתה. גורמים בימין טוענים: "מדובר בטירוף מוחלט".

מהמשטרה נמסר כי הרב עוכב לחקירה והובא למשרדי היאחב"ל בחשד לעבירות פרסום חומר המסית לגזענות. בתום חקירתו שארכה כשעה שוחרר הרב".

קודם לכן, בעקבות המעצר, צוות כיבוי נקרא לטפל בהבערת צמחיגים בכניסה לירושלים. הכביש נחסם על ידי קבוצת מפגינים, והם חסמו בגופם את מעבר הכבאית".

תומך בספר הקורא לאפשר הריגת גויים

לפני מספר חודשים הוצא צו מעצר נגד הרב ליאור, זאת בעקבות סירובו להגיע לחקירה על תמיכתו בספר "תורת המלך", העוסק במצבים בהם ניתן להרוג גויים. הרב שהודיע בעבר כי אין בכוונתו להגיע למשטרה נעצר ע"י בלשי היאחב"ל בזמן שנסע סמוך לירושלים, והוא הועבר לחקירה.

גורמים בימין זועמים בעקבות המעצר. חבר הכנסת מיכאל בן ארי ציין בתגובה כי "צריך לפטר את השר לביטחון פנים. כלפי מנהיגים ערבים המשטרה מתנהגת בכפפות של משי וכאן מבזים את אחד האישים הגדולים בישראל".

"מישהו בפרקליטות יצא מדעתו ומצפה למלחמה", אמר פעיל הימין ברוך מרזל, והוסיף: "לא נעבור לסדר על ביזוי אחד מגדולי הדור. הציבור יירדף את הפושעים וידאג לסלק מהבמה הציבורית".

בימין כבר החלו להיערך למחאה רחבת היקף בעקבות מעצרו של הרב ליאור. בשעה 16:00 תתקיים משמרת מחאה מול מגרש הרוסים בעקבות המעצר. גורמים ב"נוער הגבעות" מסרו כי עוד הערב יחלו חסימות צמתים "שיגרמו לשיבוש החיים במדינה בכל האמצעים וללא קווים אדומים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת