החשד: גנב כסף באמצעות וירוס מחשב

כל מה שצעיר בן 28 מהמרכז היה צריך כדי להוציא לפועל את ההונאה המתוחכמת שלו הוא קצת ידע בעולם המחשבים, כך חושדים במשטרה בעקבות חשיפת פרשיית הונאה סבוכה ומדאיגה. על פי החשד, פתח הצעיר חשבון באחד הבנקים וביקש הרשאות להעברת כספים מכל מקור, באופן חופשי ובצורה מקוונת. כך, טוענים במשטרה, הוא הצליח לגנוב

גנב כספים רבים באמצעות המחשב. ארכיון (חדשות 2)

צעיר בן 28, תושב המרכז, נעצר אתמול בחשד שגנב כספים רבים מחשבונותיהם של עשרות אזרחים באמצעות הונאה מתוחכמת. על פי החשד, שתל החשוד "סוס טרויאני" במחשביהם של לקוחות בנקים שאת מספר כרטיס האשראי שלהם הצליח להשיג, ובכך הצליח לפרוץ להם למחשב ולבצע העברת כספים לחשבונו.

יחד עם החשוד נעצרה חשודה נוספת, תושבת אריאל בת 46. המשטרה תבקש הבוקר להאריך את מעצרם ב-10 ימים בבית משפט השלום בתל אביב. סניגורם של שני החשודים, עו"ד בני נהרי, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי מרשיו מכחישים את המיוחס להם.

על פי החשד, פתח החשוד חשבון בנק באמצעות תעודת זהות מזויפת וביקש הרשאה לניהול חשבונו באינטרנט. הוא לא הוציא כרטיס אשראי, אלא פתח חשבון מזומן בלבד. בנוסף, ביקש החשוד מהבנק לתת לו הרשאה ל"חשבון זהב", המאפשר לבצע העברות כספיות מקוונות בין בנקים שונים.

במקביל לתהליך בבנק, שתל החשוד סוסים טרויאנים במחשבים של לקוחות בנקים שונים ולאחר מכן השתלט על המחשב שלהם, תוך כדי שהוא מעביר לחשבונו כספים בסכומים שהגיעו לעד עשרות אלפי שקלים.

באחד המקרים, ביקש החשוד מהבנק לפדות במזומן את הכסף שהעביר במרמה לחשבונו, אך הבנק שכבר עלה על התרמית החליט לטמון לו מלכודת. כאשר הגיע החשוד לבנק בבקשה לפדות את הכסף, ארבו לו השוטרים במקום ועצרו אותו.

מיד לאחר מכן, כדי להביא למעצרה של החשודה הנוספת, אמרו השוטרים לחשוד כי באפשרותו להשתחרר בערבות אם יגיע לתחנה מישהו לשחרר אותו. כאשר הגיעה החשודה לשחרר את שותפה, מיהרו השוטרים לעצור גם אותה בחשד שסייעה לפעילותו.

כעת, לאחר שעל פי החשד עמלו רבות כדי לקבל הרשאה לכספיהם של לקוחות רבים שנפלו למרמה, יפעלו השניים נמרצות כדי להתחמק מהרשעה - בבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת