חשד: תיקו הרפואי של החייל שונה לאחר המוות

שני רופאים צבאיים שחשודים בשינוי בדיעבד של פרטים רפואיים בתיקו של חייל שנפטר כתוצאה מחיידק טורף עומדים בימים אלו לחקירה בהנחיית הפרקליטות הצבאית. על פי החשד, רק לאחר שאושפז החייל בבית החולים ואובחן כסובל מחיידק טורף, הזינו הרופאים את תלונותיו למחשב הצבאי - בדיעבד

התלונן על כאבים ולא אובחן. ארכיון (חדשות 2)

הפרקליטות הצבאית הורתה לפתוח בחקירה פלילית נגד שני רופאים צבאיים בחשד ששינו בדיעבד את הרישומים בתיקו הרפואי של חייל שנפטר כתוצאה מחיידק טורף, כך מפרסם הבוקר כתב "ידיעות אחרונות" יוסי יהושוע. מדובר בחקירה ראשונה מסוגה בצה"ל.

מפרטי המקרה עולה כי במהלך נובמבר 2009 התגייס כורי ספארק, תושב כפר בלום שבגליל העליון, ליחידה המובחרת דובדבן. במהלך הטירונות התלונן ספארק על כאבי ראש, אך לא נמצא הגורם להם וכן לכאבים נוספים שעליהם התלונן.

עם זאת, לאחר שהוסיף ספארק להתלונן על הכאבים גם בחופשת השבת בביתו, החליט רופא צבאי בקריית שמונה להפנות אותו לקבלת טיפול בבית החולים זיו שבצפת, שם הוגדר מצבו קשה מאוד והוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם שבחיפה.

במהלך בדיקות שנערכו לספארק בבית החולים בחיפה התגלה כי הוא סובל מחיידק טורף, שפגע בעיקר בריאותיו. לאחר 25 ימי אשפוז הוא נפטר כתוצאה מהחיידק.

בכיר בצה"ל: "מדובר ברעידת אדמה של ממש"

לאחר מותו של ספארק מונתה ועדה מיוחדת על ידי קצין הרפואה הראשי תא"ל נחמן אש. ועדה זו הייתה אמורה לבדוק את נסיבות המוות. ממצאי הוועדה העלו חשד לפלילים בהתנהלות שני רופאים צבאיים בדרגת רס"ן שטיפול בחייל בבסיס הטירונות.

על פי החשד, רק בעת שהיה החייל מאושפז בבית החולים ואובחנה ההידרדרות במצבו מילאו הרופאים את הפרטים שעליהם התלונן בתיקו הרפואי. בחקירתם הודו השניים כי כך עשו, אך טענו כי הרישום בדיעבד נעשה בגלל תקלה טכנית במערכת המחשוב.

"אם החשדות יתממשו, הרי שמדובר ברעידת אדמה של ממש", אמר בכיר בצה"ל לידיעות אחרונות. "אני רוצה להאמין שהפרטים בתיק שונו בגלל סיבות טכניות ולא מסיבות אחרות". מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לחוות דעת ולעיון הפרקליטות הצבאית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת