מרדף משטרתי בכביש 1 הסתיים בלכידת מבריחי סמים

הביקוש בישראל ל"סם העשירים" - קוקאין - הולך וגדל ומחירו בשוק עלה. בעקבות ה"יובש" בשוק המקומי נאלצים העבריינים המקומיים לסחור עם מבריחי סמים מפרו. בסוף השבוע עצרה המשטרה שישה עבריינים מקומיים ושלושה מבריחים פרואנים שניסו לבצע עסקאות בשווי מיליונים, זאת לאחר מרדף משטרתי כולל ירי באמצע כביש מס' 1

מרדף לילי הסתיים במעצר. צילום ארכיון (חדשות 2)

"יובש" הסמים בארץ גורם לעבריינים רבים לפנות אל מעבר לים על מנת לספק את הביקוש. במהלך סוף השבוע עצרה המשטרה שלושה מבריחי סמים פרואנים ושישה סוחרי סמים ישראלים, זאת בעקבות מידע מודיעיני מדויק על העסקאות שבכוונתם לבצע.

אתמול לפנות בוקר עצרו בלשי ימ"ר מרכז בלדר סמים פרואני בשם חואן קרלוס, שנשא מזוודה ובתוכה 3.5 ק"ג של קוקאין המוערך במיליוני דולרים. בעקבות המידע המודיעיני המדויק שהגיע למפלג מודיעין היחידה, בנמל התעופה בן גוריון אפשרו לו לעבור את כל הבדיקות ולהגיע למלון שהזמין מראש.

בלשי היחידה שהמתינו לפגישתו עם מזמין המשלוח הישראלי עקבו אחר המבריח כל הדרך לבית המלון. לאחר מספר שעות, הגיע למקום הפגישה עבריין תושב אשדוד כדי לקבל את המשלוח. באותו הרגע קפצו על השניים בלשי הימ"ר, שתיעדו את הרגע שבו בוצעה העסקה ועצרו את שניהם. השניים יובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.

בני זוג מפרו הבריחו 2.5 ק"ג קוקאין בתוך קיבתם

באירוע אחר, ביום חמישי לפנות בוקר נחת בנתב"ג זוג פרואני בשנות ה-30 לחייו במסווה של תיירים צליינים. בני הזוג החדירו לגופם 2.5 ק"ג של קוקאין נוזלי בשווי מיליוני שקלים. מהרגע שבו נחתו עקבו אחריהם בלשי יחידה 747 של משטרת נתב"ג, ונסעו אחריהם עד למלון "שערי ירושלים" בכניסה לבירה.

כשהגיעו למלון חיכו להם ארבעה עבריינים בכירים מאזור הקריות, המקושרים למשפחת פשע מהגדולות והמפורסמות בארץ. משהבחינו הארבעה שמשהו חשוד, הם ניסו להימלט ברכב המאזדה שאיתו הגיעו. במרדף שהתפתח לאחר השעה חצות, ניסו השוטרים לעצור את רכבם ואף ביצעו ירי לעבר אחד מגלגלי הרכב שהתפוצץ. על אף הירי, המשיכו ארבעת העבריינים בנסיעה מסוכנת בכביש מס' 1 שבמהלכה סיכנו כלי רכב נוספים שנסעו בכביש. כשהגיעו לסיבוב מוצא עצרו אותם הבלשים.

נצ"מ יגאל בן שלום, מפקד ימ"ר מרכז, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מכיוון שישנו 'יובש' של סמים בארץ, העבריינים פונים לכל דרך על מנת לייבא סמים. אנו מבינים שהביקוש לקוקאין שנחשב 'סם לעשירים' בארץ גדול ולכן גם המחיר שלו בשוק עלה. הפעם הצלחנו לשים את ידינו על העבריינים בעקבות מידע מודיעיני שהגיע אלינו, אך ברור לנו שהם יעשו הכל כולל סיכון חיי אדם במטרה לספק את הביקוש".

בית המשפט האריך את מעצרם של ששת המבריחים בתשעה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת