ניצן שירזי: "יזכרו אותי בהקשר של הפרשה הזו"

מאמן הפועל חיפה, שנחקר השבוע באזהרה בפרשת "הכדור המרכזי" והחשדות להטיית משחקים בליגת העל, מגיב לראשונה לחשדות בראיון לחדשות 2. "אחרי שנחקרתי פעמיים, הבהרתי את האמת שלי, וגם עומתתי מול סיני עצמו, אני מניח שבמשטרה הבינו שאין לי קשר לעניין והפרק הזה מאחוריי", הוא אומר

"זה אוכל אותי שחושבים שיש לי קשר לפרשה הזו. אני הראשון שישמח אם ימצאו משהו לא כשר בכדורגל הישראלי" - כך אומר מאמן הפועל חיפה, ניצן שירזי, בראיון ראשון לאחר התפוצצות פרשת "הכדור המרכזי" וחקירתו במשטרה תחת אזהרה".

"אלפי אנשים שמכירים אותי אישית ידעו מהרגע הראשון שאין לי קשר לדברים האלה", אומר שירזי, "אבל אני בטוח שמיליון הדיוטות שראו אותי בטלוויזיה יוצא מחדר החקירות, יזכרו אותי בהקשר של הפרשה, וזה קשה".

בידי המשטרה גם שיחת טלפון שערך שירזי עם תומר סיני, בעלי הפועל פ"ת, ובה נשמע שירזי ממליץ לסיני לשלם כסף לאחד השחקנים, וזו הראייה שהביאה לחקירתו באזהרה של שירזי. מאמן הפועל חיפה מסביר את הדברים: "ערכתי עם סיני שיחה חברית, יום לפני המשחק החשוב שלהם מול הפועל אשקלון, הוא ביקש ממני טיפים מקצועיים והמלצתי לו להבטיח לשוער שלו אוסטין אג'ידה 2000 דולר אם לא יספוג שער במשחק. מדובר בדבר מאד מקובל בארץ ובעולם – להבטיח לשחקנים תגמול כספי במשחקים חשובים".

"ברור שאין שום דבר בין זה לבין הטיית משחקים, אך לצערי במשטרה פירשו את הדברים אחרת", מסביר מאמן הפועל חיפה. "אחרי שנחקרתי פעמיים, הבהרתי את האמת שלי, וגם עומתתי מול סיני עצמו, אני מניח שבמשטרה הבינו שאין לי קשר לעניין והפרק הזה מאחוריי. באופן אישי אני גם מתקשה להאמין שהיו הטיות של משחקים בליגת העל, אך אני אשמח אם המשטרה תחקור את זה ככל יכולתה".

השיחה המחשידה: תומר סיני וניצן שירזי

מתברר שלמרות שהמשטרה פוצצה השבוע את פרשת "כדור מרכזי", בו נחשדים מספר בעלי תפקיד בכדורגל הישראלי בהטיית משחקים, כבר מזמן חשדו שם כי משהו מסריח בהפועל פ"ת. בסוף השבוע, הודו במשטרה כי הוצמדו כבר לפני מספר שבועות האזנות סתר לטלפונים של תומר סיני, בעלי הקבוצה.

המשטרה טוענת, כי יש לה הקלטה בה מציע ניצן שירזי, מאמן הפועל חיפה, לתומר סיני, מבעלי הפועל פ"ת, להעלות בהרכב קבוצתו במשחק החשוב מול אשקלון הרכב התקפי ובו שני חלוצים. השניים אף שמעו את השיחה במהלך עימות שנערך בין השניים.

תומר סיני: "מעולם לא התעסקתי בהימורים"

לאחר ששוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, הסכים תומר סיני לדבר לראשונה למצלמה מאז נעצר. "מעולם לא התעסקתי בהימורים - זו שמועה", כך הוא טוען. "זה משהו מדהים שפשוט מישהו בא וטען שאני קשור להימורים, זה משהו שלא קיים".

עורך דינו של גל חצור, שותפו של סיני להנהלת פ"ת, הוסיף ואמר שהחקירה הוכיחה שאין הטיית משחקים בכדורגל הישראלי. "הם הפכו כל אבן בדרך", אמר עו"ד אלי כהן, "המשטרה חקרה בצורה מאוד יסודית את הפרשה".

בן כהן לא יכול לסחוט אותי - אנחנו חברי ילדות

גם גל חצור שוחרר למעצר בית כמו כל שאר המעורבים בפרשה, והוא זועם על המשטרה ועל המעצר הפזיז לדבריו. "אתה יודע מה זה לראות את גל חצור באזיקים בידיים וברגליים? מבחינתי זו פגיעה חמורה בתדמית שלי".

חצור גם התייחס לפגישה בינו לבין יובל נעים, בה סוכמו תנאי עזיבתו של האחרון. לטענת המשטרה, בן כהן, חברו של נעים, סחט במהלך הפגישה באיומים את חצור. "אני ובן כהן חברי ילדות. היינו אוכלים ביחד בשכונה. הוא לא יכול לסחוט אותי גם אם הוא רוצה", סיכם חצור. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת