פרשת "כדור מרכזי": מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל מודה: "יש גורמים לא ראויים בכדורגל"

ימים ספורים לאחר פיצוץ פרשת "כדור מרכזי", שבמרכזה חשדות חמורים נגד ראשי קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה, הגיב מנכ"ל ההתאחדות אורי שילה לפרשה. במסיבת עיתונאים שכינס, אמר שילה: "ישנם גורמים לא ראויים הקשורים לכדורגל, נמשיך לנסות ולסנן אותם"

בצל פרשת "הכדור המרכזי" שמביכה את עולם הספורט מכנס בשעה זו מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל אורי שילה מסיבת עיתונאים מיוחדת באיצטדיון הלאומי. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"אנחנו, כגוף ציבורי שיש לו תקנון וחוקים שמסננים חלק מהאנשים שיכולים לרכוש קבוצת כדורגל, נמצאים בבעיה", אמר שילה במהלך מסיבת העיתונאים. "אנחנו בהתאחדות מתכוונים לפעול להחרמת הקריטריונים על מנת להמשיך ולסנן כמה שיותר חדירה של גורמים לא ראויים לכדורגל הישראלי", הוסיף. עם זאת, שילה הסביר כי חלק מהאנשים ששמם שורבב בפרשה, יכולים גם לבחור ולהיבחר לכל גוף ציבורי.

בחלק מהנושאים, הסיר שילה את האחריות מעליו ומעל יו"ר ההתאחדות אבי לוזון. "אנחנו נמשיך לצמצם את המעורבות של אותם גורמים שליליים. אבל רשמית הם לא חברים בהתאחדות - אלא אנשים שעומדים מאחורי מנהלי קבוצות ואין לנו שליטה עליהם, זאת מכיוון שאנו לא יכולים לטפל בהם".

"אנו קוראים למשטרה למצות עד תום את החקירה, להעמיד לדין את מי שראוי ולטהר את שמם של האנשים במידה ולא היו מעורבים בפלילים", סיכם המנכ"ל, "זאת כדי שנוכל לחזור ולהתעסק בכדורגל הישראלי על צדדיו החיוביים". שילה הבטיח כי פתיחת הליגה, המתוכננת לאמצע חודש אוגוסט, לא תיפגע.

בשעות הצהריים הגיעו לבית משפט השלום בראשל"צ מאמן הפועל פתח תקווה לשעבר, יובל נעים וחברו בן כהן המקורב לאיש העולם התחתון עמיר מולנר. בתום הדיון החליטה השופטת לשחרר אותם ממעצר מחר בשעה 18:00. במקביל נמשכה חקירתם של תומר סיני וגל חצור, מבעלי הפועל פתח תקווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת