"כדור מרכזי": עוד בכירים יזומנו לחקירה

יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון, שנחקר היום בפרשת הטיית המשחקים, כנראה לא יהיה הבכיר האחרון שיזומן לחקירה במשטרה. בחקירתו היום הטיח בו החוקר: "השם שלך עלה כמה פעמים על ידי הנחקרים שלנו" ואילו הוא התגונן: "לא היה ולא נברא"

חקירת פרשת "כדור מרכזי" מסתעפת: לאחר חקירתו באזהרה היום של יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון, מתברר הערב כי בקרוב מתכננים במשטרה לזמן בכירים נוספים בעולם הכדורגל, כדי לחקור את החשדות להטיית משחקים והימורים עד תומם.

בחקירתו היום נאמר ללוזון על ידי החוקר המשטרתי כי "השם שלך עלה כמה פעמים על ידי הנחקרים שלנו. הם טענו שאתה משפיע על שיבוץ השופטים במשחקי הליגה" ואילו יו"ר ההתאחדות השיב: "לא היה ולא נברא, שיבוץ שופטים זה לא בתחום אחריותי".

העצורים האחרונים בפרשה הם יובל נעים, מאמן קבוצת הפועל פתח תקווה לשעבר ובן כהן, חברו, שנחשב גם למקורב לאיש העולם התחתון עמיר מולנר. השניים יובאו מחר בפני שופט.

מוקדם יותר כאמור נחקר באזהרה בפרשה יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון. לוזון נחקר במשך שעות ארוכות במשרדי היחידה לחקירות הונאה של המשטרה ביבנה, ובתום החקירה עזב לוזון את המקום. יו"ר ההתאחדות הוא הגורם הבכיר ביותר שעד כה הגיע לחקירה בעניין, והוא מצטרף לשלושת ראשי הפועל פתח תקווה - דני לוי, תומר סיני וגל חצור - שכבר נחקרו בפרשה. גם מאמן הפועל חיפה ניצן שירזי ומאמן הפועל פתח תקווה לשעבר יובל נעים נחקרו בפרשה.

גם בבית המשפט המחוזי מרכז עסקו היום בפרשה. השופט רמי אמיר קיבל היום את הערעור של ראשי קבוצת הפועל פתח-תקווה, תומר סיני וגל חצור, והורה על קיצור מעצרם בשלושה ימים. לפיכך, השניים ישוחררו ממעצר, בתנאים מגבילים, מחר בשעות הערב.

סיני וחצור, החברים בעמותה שמפעילה את קבוצת הכדורגל של הפועל פתח תקווה, נעצרו ביום ראשון בעקבות חשדות נגדם כי במהלך השנה וחצי האחרונות קשרו קשר עם אחרים להטות תוצאות של משחקים, במסגרת הימורים בלתי חוקיים על תוצאות משחקי כדורגל של הפועל פתח-תקווה ושל קבוצות נוספות. סיני חשוד בנוסף בביצוע עבירות של השמטת הכנסות במזיד.

רק השבוע הותר לפרסום כי בכיר נוסף בכדורגל, חזי מגן, הבעלים של בני יהודה, נעצר בחשד להעלמת הכנסות בעסקיו הפרטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת