חזי מגן על החשדות להעלמת מס: "הכל יהיה בסדר"

יו"ר קבוצת בני יהודה לשעבר נעצר לפני שבוע יחד עם בעלים נוספים של רשת המסעדות "דרבי בר דגים", בחשד שהקטינו את מחזור המכירות שלהם ומחקו נתונים מהפדיון היומי או החודשי - וכך דיווחו על הכנסות קטנות יותר לרשויות המס. על הפרשה שהותרה הערב לפרסום אמר מגן לחדשות 2: "זה נפל עליי כרעם ביום בהיר"

הותר לפרסום: בית משפט השלום בתל-אביב הורה היום על ביטול מעצר הבית שהוטל על יחזקאל (חזי) מגן - יו"ר בני יהודה לשעבר, אלן בנימין רוזן, משה ואבי עסיס, החשודים כי באמצעות תוכנה פיראטית הקטינו את מחזור המכירות ברשת המסעדות "דרבי בר דגים", שבבעלותם.

הערב הוסר צו איסור הפרסום בפרשה, שהוטל לפני שבוע עם מעצר החשודים.

מגן בתגובה לחשדות: "הכל יהיה בסדר"

מגן שוחרר היום למעצר בית. "אני סמוך ובטוח שאיך אומרים, 'הכול יהיה בסדר' ולא נעשו דברים שלא כשורה", אמר לחדשות 2 היום. "אבל זה ייקח עוד מן הסתם זמן על מנת להוכיח את זה".

"החלטתי על העזיבה של בני יהודה כבר לפני כמה וכמה חודשים, וזה באמת נפל עליי כרעם ביום בהיר", הוסיף. "זה מאוד לא נעים, אבל אני סמוך ובטוח שהכול יהיה בסדר".

העלמת המס הגדולה בשנים האחרונות

המעצר הגיע לאחר חקירה סמויה וממושכת במחלקת המודיעין של רשות המסים ובמחלקת המבצעים של פקיד שומה חקירות תל אביב. בחקירה ביצעו חוקרי רשות המסים מעקבים וקניות במסווה, במגמה לחשוף את שיטת העלמת המס שלפי אומדנים ראשונים נאמדת בעשרות מיליוני שקלים, תוך פגיעה קשה בקופת המדינה.

החקירות העלו כי המכנה המשותף במרבית המקרים הינה תוכנת מחשב מתוחכמת ששתולה בקופות הרושמות ומאפשרת לבעל העסק מחיקת נתונים מהפדיון היומי או החודשי, בצורה מתוחכמת תוך דיווח על הסכום הנמוך לרשויות המס, בניגוד להוראות ניהול פנקסים ולהוראות פקודת מס הכנסה.

ביום ראשון האחרון פשטו עשרות חוקרים על בתי ומשרדי החשודים והם נעצרו. כמו כן, נתפסו עשרות מחשבים שבאמצעותם נעברו העבירות, הקבצים שנמחקו באמצעות התוכנה שוחזרו וחשפו בפני חוקרי הרשות מסכת העלמת מס מהגדולות והמורכבות שנחשפו בשנים האחרונות.

מחיפושים שנערכו במסעדות, נתפס מתקן החסן נייד ודף נייר ובו הוראות להפעלת התוכנה למחיקת החשבוניות מרחוק. היחידה לחשיפת הונאות מחשב ברשות המסים מצאה כי אחד החשודים אף התחבר מרחוק לשרת וביצע פעולות שונות במטרה למנוע מהמערכת לעלות כשהחוקרים יגיעו למסעדה, וכן טשטש את עקבותיו בקבצי המערכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת