בן 32 נרצח בירכא, המשפחה זועמת: "המשטרה לא עושה מספיק"

רצח תשיעי בשמונה ימים: סמי כטאר, בן 32 מהכפר ירכא בגליל נרצח הבוקר ביריות סמוך למגרש הכדורגל בכפר. במשטרה חושדים כי הוא נרצח כחלק מסכסוך חמולות. אחיו: "האחיין שלי נרצח לפני כשנה וחצי ועד היום אין עצורים, זו בושה למשטרת ישראל"

סמי כטאר על רקע זירת הרצח, הבוקר (חדשות 2)

סמי כטאר, בן 32 תושב הכפר ירכא שבגליל, נרצח הבוקר ביריות בכפרו. מחקירה ראשונית של האירוע עולהכטאר הגיע למגרש הכדורגל בכפר כדי לשחק עם חבריו, וכשירד מרכבו - נורה על ידי רעולי פנים. עדי ראייה לירי סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי הבחינו בשלושה רעולי פנים על גבעה המרוחקת כ-30 מטרים מהמגרש והם ככל הנראה ביצעו את הירי המדויק - ונמלטו.

במשטרה חושדים כי כטאר נרצח כחלק מסכסוך חמולות ממושך ואף הדגישו כי הנרצח הוזהר על ידי ימ"ר גליל מספר פעמים בחודשים האחרונים, שהוא עלול להיפגע.

אחיו של הנרצח, דיאב כטאר, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "אחי הגיע בבוקר לשחק כדורגל כמו בכל שבת, אני הייתי אמור להגיע גם. כשהגעתי, ראיתי את אחי שרוע על הרצפה". למשפחתו של דיאב יש טענות קשות כלפי המשטרה שלא עושה דבר, לטענתם, לעצור את האלימות בכפר: "יש לי טענות קשות נגד אוזלת ידה של המשטרה שלא עושה מספיק, זו בושה למשטרת ישראל".

"האחיין שלי נרצח לפני כשנה וחצי ועד היום אין עצורים", הוסיף האח. "אני מקווה שהמשטרה תעשה מספיק עבודה כדי לתפוס את הרצח". היום הייתה אמורה אחייניתו של הנרצח להתחתן.

ממלא מקום מפקד מחוז הצפון במשטרה, זוהר דביר, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "אנחנו בודקים את האירוע הזה, מדובר בסכסוך בין משפחות. אנו לא יכולים לעדכן את המשפחה, אבל המשטרה עובדת ועושה את מה שצריך לעשות".

8 ימים - 9 נרצחים בישראל

מדובר ברצח התשיעי בישראל בתוך שמונה ימים בלבד.

ביום חמישי נרצח בני ברכה, תושב עכו בן 49 לפנות בוקר בעירו. מחקירה ראשונית של המשטרה, עולה כי ברכה נורה בידי אלמונים שהתקרבו לרכב בו ישב, ופתחו לעברו באש. בתחילה הוא פונה במצב אנוש לבית החולים בנהריה, שם נלחמו הרופאים על חייו אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. הרקע למעשה הוא ככל הנראה סכסוך שפרץ בין עבריינים.

בליל רביעי נמצאו תושבת אשקלון ובנה התינוק ללא רוח חיים בדירת מגורים בעיר. לפי החשד, רצח אותן אבי המשפחה, נתין אריתראי, שככל הנראה ביצע את המעשה ואז שם קץ לחייו. גופתו של האיש נמצאה מוקדם יותר, תלויה בחורשה בקרבת מקום. התינוק, בן חצי שנה, ואמו - נמצאו כשהם דקורים בכל חלקי גופם.

בליל יום שלישי האחרון נורה למוות גבר בן 43, בלב המרכז המסחרי בעיר דימונה. צוות מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו. "הוא נורה בפלג גופו העליון", מסרו במד"א לחדשות 2 באינטרנט. ההרוג הוא אדם המוכר למשטרה. האירוע החמור הועבר לטיפול המשטרה, שם מעריכים כי הרקע לירי הקטלני הוא פלילי. עדיין אין חשודים במעשה.

"חשבתי בהתחלה שזה פיגוע", סיפר לחדשות 2 ג'קי אדרי, אחד מעדי הראייה. "כנראה שירו גם בו וגם בראש שלו כדי לוודא וידוא הריג", הוסיף אדרי. חצי שעה לאחר הירי בדימונה, דווח למד"א על שני גברים שנדקרו פעמים רבות בכל גופם, בבאר שבע. השניים פונו במצב אנוש וקשה לבית החולים סורוקה בעיר.

ביום שני נרצחה בלוד חדרה אבו-גריבה, בעלה נפצע קשה וילדיה קל. במשטרה ממשיכים לחקור את הרצח ועדיין לא תפסו את הרוצח. רק בזכות בלש המשטרה שהגיע למקום נמנע ככל הנראה אירוע חמור בהרבה - טבח של ממש.

רעול פנים החל לירות ללא אבחנה לעבר בני המשפחה שישבו בחצר. המטרה שלו הייתה ברורה: לחסל כמה שיותר מהם. כשהבלש דלק אחרי המכונית, היא נמלטה מהמקום והשאירה מאחוריה את היורה. אז החל קרב יריות של ממש בין השניים, כשהבלש הצליח לפגוע ברעול הפנים - שנמלט מהזירה למרות שנפגע.

גם ביום ראשון אירע מקרה רצח, בגבעת שמואל. משה אלבז, צעיר בן 28, נורה למוות. אלבז השתחרר מהכלא לאחר שנכלא בגין הריגה. על פי החשד, הרצח בוצע כנקמה על ההריגה.

ביום שבת האחרון החל גל הרציחות, עם מותם של שני אחים בשנות ה-30 לחייהם מג'לג'וליה. רעול פנים ירה בהם מתוך רכב חולף בתחנת הדלק במחלף חורשים. במכונית היו גם אישה ושני ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק