הוארך מעצר החשודים בפיצוץ בנתניה

דניאל ישראל, טכנאי הגז שהגיע לבדוק את הבניין מספר שעות לפני הפיצוץ ורחמים גויטע שנעצר בחשד כי חיבל בצינור הגז עצמו יישארו במעצר חמישה ימים נוספים. המשטרה מייחסת לישראל חשדות של הריגה וגרימת מוות ברשלנות, ולגויטע עבירות של הריגה וגניבה

בבית משפט השלום בפתח תקווה הוארך היום בחמישה ימים מעצרם של דניאל ישראל, טכנאי הגז שהגיע לבדוק אתמול בשעות הצהריים את הבניין בו אירע מספר שעות לאחר מכן פיצוץ עז שגרם למותם של ארבעה בני אדם ולפציעתם של עשרות. מעצרו של רחמים גויטע, החשוד בחבלה בצינור הגז בניסיון לגנוב מתכות, הוארך אף הוא בחמישה ימים.

ישראל חשוד בהריגה ובגרימת מוות ברשלנות, ובית המשפט החליט להאריך את מעצרו מחשש לשיבוש הליכי חקירה. במהלך הדיון בעניינו של גויטע, שככל הנראה ניסה לגנוב מתכות, טענה השופטת בדיון כי שחרורו עלול להוות סכנה לציבור. החשדות נגדו הן בגין הריגה וגניבה.

"מרשי כופר בחשד כי הוא חתך את הצינור", אמרה עורכת דינו של גויטע, עו"ד תרצה קינן שחם. "ספק אם יש בכלל ראיות שקושרות אותו למעשים", הוסיפה.

עורך דינו של טכנאי הגז, שנעצר אף הוא, סיפר לכלי התקשורת כי מרשה "אינו מרגיש בנוח" עם הסיטואציה. "זהו מצב לא פשוט עבורו. הוא סמוך ובטוח שאין לו קשר לנושא", אמר עו"ד נתן שמחוני.

סמוך לשעה 00:20 אירע פיצוץ עז בצובר הגז בקומת הקרקע של המבנה סמוך לכיכר העצמאות בלב העיר. ארבעה בני אדם, שלוש נשים וגבר אחד, נהרגו ו-56 אחרים נפצעו, מרביתם קל. מצבם של ארבעה מהפצועים מוגדר בינוני. בשל הפיצוץ נגרם הרס רב בקומה התחתונה של הבניין וקרסו שני חדרי מדרגות שהובילו לקומות העליונות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוץ בנתניה - סיקור מיוחד:

הבניין שהתפוצץ בנתניה: כך זה נראה מבפנים

מול המצלמה: הפיצוץ הקטלני בנתניה

מפונה מהבניין: המלון ביקש שאתפנה עד הצהריים

עד ראייה: ראיתי את החיים נגמרים

כך נראה הבניין דקות אחרי הפיצוץ 

4 הרוגים בפיצוץ בבניין בנתניה