פרסום ראשון: חקירה פלילית בפרשת גניבת הבגרות

פרשת גניבת בחינת הבגרות בתנ"ך הולכת ומסתעפת. המשטרה הודיעה כי תיפתח בחקירה פלילית בעקבות הפרשה. בקרוב צפויות התלמידה שגנבה את המבחן ואמה להיחקר במשטרה. החוקרים ינסו לברר האם האם שעובדת במרכז הבחינות האקסטרני ידעה על הגניבה

המשטרה פתחה בחקירה פלילית בעקבות גניבת בחינת הבגרות בתנ"ך על ידי תלמידה בתיכון באויר בירושלים. כעת תנסה המשטרה לברר האם אמה של הנערה ידעה על המתרחש או סייעה לה להשיג את הטופס בדרך כלשהי.

ראש אגף הבחינות במשרד החינוך נתן היום עדות במשטרה בעקבות הפרשה, ובימים הקרובים יזומנו גם האם ובתה לחקירה. כשהבת נתפסה במהלך בחינת הבגרות בתנ"ך עם הטופס הגנוב, היא טענה שלקחה את הבחינה מהמשרד של אמה העובדת במרכז הבחינות האקסטרני, ללא ידיעת האם.

אך במשטרה מטילים ספק בגרסה של הנערה ולכל הפחות רוצים לבדוק אותה, ולכן היא ואמה יחקרו בחשד לגניבה. חקירת המשטרה תסייע גם בהחלטה האם יש להעניש את האם, והאם ניתן יהיה להשאיר אותה בתפקידה.

גם במשרד החינוך מתייחסים למקרה הזה בחומרה רבה. הילדה תזומן בקרוב לשימוע ואחר כך יוחלט כיצד להעניש אותה. גורמים במשרד מוסרים כי לא מן הנמנע שהיא לא תוכל להיבחן במשך כמה שנים. בנוסף מבהירים במשרד החינוך כי מדובר במקרה יחידני שלא מעיד על כשל במערך ההפצה של הבחינות אלא במעידה פרטנית.

נתפסה עם טופס פתור

במהלך מבחן הבגרות שנערך בתחילת השבוע בתנ"ך, הבחין משגיח הבחינות בתלמידה, ובידה טופס פתור של הבחינה, זאת למרות שזה החל רק לפני מספר דקות. בעקבות המקרה, הוצאה הילדה מהבחינה ומבדיקה של מנהלת בית הספר עלה כי אכן מדובר בטופס המקורי עם תשובות שהוכנו מראש.

מבחנה של התלמידה נפסל מיד עם גילוי מעשה התרמית. ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי המקרה ייבחן ביסודיות ויינקטו צעדים חריפים ביותר. אמה של התלמידה השעתה את עצמה מעבודתה על להודעה חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק