י-ם: חשד למצית סדרתי במאה שערים

6 שריפות כובו הלילה, ערב חג השבועות, בשכונה החרדית מאה שערים בי-ם. בשירותי הכבאות וההצלה בירושלים חושדים כי מאחורי ההצתות עומד אדם אחד, אשר מניעיו לא ברורים. במהלך ההצתות עלו באש קטנוע, מספר בניינים ואף עגלות ילדים

אחת מעגלות הילדים שהוצתה (להב אסף אברס, כבאות י-ם)

האם מצית סדרתי פעל בערב החג ברחבי שכונת מאה שערים בירושלים? כך חושדים הבוקר בשירותי הכבאות וההצלה בעיר, בעקבות שורה של מקרי שריפות שבהם טיפלו, וביניהם, כך הם חושדים - עומד אותו אדם.

במהלך הלילה, כחצי שעה לאחר חצות, התקבלה בשירותי הכבאות הודעה על שריפה שפרצה ברחוב יוסף קארו בשכונה. לאחר שהגיעו למקום, הבחינו הכבאים בקטנוע שבער בצד הכביש. הכבאים מיהרו לכבות את השריפה, שלא התפשטה למקומות נוספים, וחזרו בחזרה למטה הכבאות.

כשעה לאחר מכן התקבלה הודעה נוספת על דליקה, הפעם בבניין ברחוב רייכמן הסמוך. למקום הגיעו צוותים מתוגברים שהחלו בפעולות הכיבוי, הפעם בשריפה מעט יותר מסובכת, עם לשונות אש שפורצים מהקומה התחתונה ומאימים להתפשט לקומות העליונות. לאחר זמן מה הצליחו הכבאים להתגבר על השריפה.

בדיוק כשעה לאחר מכן, כשצוות הכיבוי וחוקר הדליקות מתחקרים את השריפה שזה עתה כיבו, יצאו החוצה השכנים ודיווחו על עשן עולה מחדר מדרגות בבניין נוסף באותו הרחוב. גם שריפה זו כובתה בסופו של דבר.

בהמשך הלילה: עגלות תינוק עלו באש

סמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר, כשהכבאים לא מספיקים לנוח, הגיעה הודעה נוספת, רביעית על מספר, על עוד שריפה שפרצה ברחוב יוסף קארו - הפעם במתקן אשפה. בעודם עומלים על כיבוי השריפה במתקן האשפה, התקבלה הודעה על שריפה נוספת ברחוב אשכנזי הסמוך - כשעגלות תינוק החלו לעלות באש.

מספר דקות לאחר מכן, שוב ברחוב יוסף קארו, הוזעקו הכבאים לשריפה שישית במספר, הפעם מתחת למרפסת בניין מגורים, בסמוך לבלוני גז. רק לאחר הפעם השישית שבה נדרשו אנשי שירותי הכבאות בירושלים לכבות שריפה, הם היו יכולים לסיים את עבודתם ולנוח עד הבוקר.

למרבה המזל, לא היו פצועים במהלך ההצתות, אך אין ספק שתודות לפעולה המהירה של צוותי הכיבוי נמנע נזק כבד עוד יותר לרכוש ולנפש. ממצאי חקירת השריפות הועברו למעבדה לזיהוי פלילי להמשך החקירה ובשירותי הכבאות מקווים כי המצית הסדרתי ייעצר בהקדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת