חשד: עובדות בדואר גנבו במשך שנים

במשך שנים נהגו 5 עובדות במחלקת כוח אדם בדואר ישראל להחתים אחת לשנייה כרטיס נוכחות כשהן כלל לא בעבודה, כך חושדים מעסיקיהן. העובדות הושעו מעבודתן לאחר שמחלקת הביטחון במשרד גילתה את התרמית על ידי מעקב בעזרת מצלמות האבטחה במשרד

חשד לגניבה של עובדות בנק. ארכיון (חדשות 2)

חמש עובדות ממחלקת כוח אדם של הדואר בחיפה חשודות כי במשך שנים רימו והחתימו כרטיס נוכחות אחת לשנייה כדי לקבל שכר - בעוד שהן כלל בבית. עובדות הושעו בשבוע שעבר בחשד לגניבה ממעביד, מרמה וקבלת דבר במרמה.

העובדות, ביניהן כמה בכירות ברמת ראש מדור, חשודות כי במשך שנים נהגו להחתים כרטיס נוכחות אחת עבור השנייה, גם בימים שלא היו מגיעות כלל לעבודה. קציני הביטחון של הדואר סבורים כי בשל תפקידן במערכת והיותן אלו שבונות את תלוש השכר והנוכחות, היה לחמש העובדות קל יותר להעלים את ההיעדרויות שלהן.

במשך שנה וחודשיים ניהלו אנשי הביטחון בדואר מעקב אחר העובדות בסיוע מצלמות אבטחה עד שהצליחו להוכיח את החשד. הם ערכו התאמה בין צילומי מצלמות האבטחה לדו"ח הנוכחות וכך גילו שיש עובדות שאמורות להיות בעבודה למרות שפניהן לא נראו במצלמות במהלך כל היום.

החמש הושעו והוחלפו כבר בעובדים חדשים, הן הועברו לטיפול בית הדין המשמעתי של נציבות המדינה. בדואר ישראל אישרו את הפרטים ומסרו כי בשלב זה הטיפול בתיק לא עובר לידי המשטרה בהתאם לנהלים כלפי עובדי מדינה בעבירות החתמת כרטיס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק