חשד: שחקן מוכר הבריח סמי הזיה

שחקן ישראלי מוכר הפך לאחרונה למוקד התרחשות פלילית במציאות. חוקרי משטרה עצרו אותו לאחר שעל פי החשד הוא ייבא סם הזיות נוזלי מברזיל לנתב"ג. השחקן מכחיש את המיוחס לו ושוחרר למעצר בית. צו איסור פרסום הוטל על שמות החשודים

צמח "איווסאקה". סם הזיות מברזיל

מהטלוויזיה לתא המעצר: שחקן מוכר המככב בסדרת טלוויזיה ישראלית, נעצר בחשד שייבא סם הזיות נוזלי מברזיל לישראל - כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב".

השחקן נעצר לאחר שבתחילת החודש מצאו אנשי המכס בנתב"ג שתי חבילות חשודות שהגיעו מברזיל - שמוענו אל השחקן. בתוך החבילות, אותרו בקבוקים עם נוזל מסוג איווסאקה, המיוצר מצמח דרום אמריקני הגורם להזיות ונעשה בו שימוש בין היתר בטקסי כישוף באמזונס.

בעקבות תפיסת הסם פתחו חוקרי ימ"ר ירושלים בחקירה, שבסופה הצליחו להגיע לשחקן, שהתחזה לטענת המשטרה לאדם אחר. לדברי השוטרים, שני צעירים נוספים מעורבים בפרשה וקיים חשד כי השלושה שיתפו פעולה ברשת לייבוא סמים.

עורך הדין: "לחומר עצמו השפעה חיובית בריאותית"

החשודים במעשה טענו להגנתם כי הנוזל אינו נכלל בפקודת הסמים והכחישו את המיוחס להם. פרקליטו של השחקן שנעצר, עו"ד ארי שמאי, טען כי החבילה מוענה ללקוחו רק "מסיבות טכניות". עו"ד דוד הלוי, שייצג את אחד החשודים האחרים, ציין במהלך הדיון בהארכת מעצרו כי "החומר הלא חוקי לכאורה בצמח עצמו נמצא בצמחים רבים אחרים ואפילו במינון מסוים בגוף האדם, לא הייתה כוונה לשמש פה לצורכי סם".

עו"ד הלוי הוסיף: "מחקרים רבים מראים כי דווקא לחומר עצמו השפעה חיובית בריאותית, אם היה מדובר בחומר מזוקק ניתן היה לטעון אחרת כי אכן מדובר בחומר מסוכן אך כאן מדובר בחליטת הצמח. מדובר בבחור נורמטיבי, מטפל בשיטת השיאצו וההילינג, שלא ידע שהחומר המדובר הינו אסור על פי פקודת הסמים".

בית המשפט שיחרר את שלושת החשודים למעצר בית, והטיל צו איסור פרסום על שמותיהם ופרטיהם. כעת בודקים בפרקליטות מחוז ת"א את האפשרות להגיש נגדם כתב אישום בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת