מנהל סניף מזרחי-טפחות שנמלט: "לא לקחתי שקל לכיסי"

במשטרה החלו היום בחקירת מעילת הענק בסניף כרמיאל של בנק מזרחי טפחות, שעליה דווח אמש לראשונה במהדורה המרכזית. מנהל הסניף, החשוד המרכזי, נמלט לחו"ל וממקום מחבואו הוא אומר בריאיון בלעדי: "לא ברחתי, ולא פגעתי בלקוחות"

4 ימים אחרי שנעלם, עדיין לא ברור למשטרה ולהנהלת בנק מזרחי-טפחות מה בדיוק קרה וכמה מיליונים נעלמו. עכשיו לראשונה ניתן לשמוע את שחר נאוס בעצמו, את גרסת המנהל. "לא ברחתי ואני אתן את הגרסה שלי במשטרה", הוא אמר בשיחה בלעדית עם חדשות 2.

"אני פה, לא הלכתי לשום מקום, ויראו שכל מה שאני אומר הוא נכון ואמת ומדויק, ולא כל השקרים שכותבים בכל מקום", הוסיף נאוס.

הוא נחת במדינה שאין לה הסכם הסגרה עם ישראל, השאיר ביישוב מצפה לבון אישה, שלושה ילדים קטנים וגם חובות כבדים. בריאיון טלפוני ראשון הוא מנסה להסביר ולהרגיע: "לא לקחתי שקל אחד לכיסי. הכול נעשה במהלך עסקים רגיל במסחר שוק ההון והמעו"ף וניתן לבדוק את זה. מי שרוצה יכול לבדוק את זה בלחיצת כפתור בבנק בכל רגע, בכל שעה".

"פגיעה קשה בשמי ובשם משפחתי"

"צריך להבין שהמצב יוצר לי אי נעימות מוסרית מלקוחות הסניף, שאותם אני מכיר היטב", אמר עוד נאוס בשיחה. "אני מבטיח לכולם שלא נלקח שקל אחד מחשבונם במהלך כל השנים. זו פגיעה קשה מאוד בשמי ובעיקר בעיקר במשפחתי".

עו"ד שרון נהרי, סנגורו של נאוס ומומחה לדיני הסגרה, הסביר כי "הוא נסע לחו"ל כדי להירגע, לפי גרסתו, ממה שקרה. זה בסך הכול כספים של אנשים שהוא מכיר, שהלכו לטמיון במסגרת מהלך העסקים הרגיל של שוק ההון ובמעו"ף, הוא לא לקח כסף לכיס, הוא לא גנב מהחשבונות, להכול יש הסברים ומעקבים לנושאים האלה".

לפחות 12 מיליון שקלים נעלמו מהחשבון של אבי אלג'ים, לקוח וחבר של שחר נאוס. רגע לפני שנמלט, חותם נאוס על תצהיר יוצא דופן: "הנני להצהיר הזאת כי כל השעבודים של ניירות הערך והפיקדונות של אבי אלג'ים והוחזקו בבנק ועל הבית של אבי אלג'ים, נעשו על ידי, ללא הסכמת אבי אלג'ים וזאת לצורך כיסוי אשראים והלוואת שנוצרו כתוצאה מהפסדים".

בהנהלת הבנק חושדים כי מדובר בעוקץ בו מעורבים השניים, יחדיו, אך פרקליטו של אלג'ים מכחיש בתוקף. בהנהלה שלחו היום מכתב פיטורין רשמי לנאוס. במשטרה יגבו עדות גם מאשתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת