גנב הרכב המנומס חזר לבקש סליחה

גנב מכוניות פלסטיני הצליח להפתיע את חוקרי המשטרה עם הצעה שלא שומעים כל יום - התנצלות בפני הקורבנות. הם אכן התרגשו מהמחווה, אבל לא בטוח שזה יעזור לו במשפט. צפו במסע המחילה של הגנב המנומס

במשך שלושה חודשים ניסו במשטרה להתחקות אחר האחראים לגניבת יותר מ-100 מכוניות מאזור השרון. פריצת הדרך הגיעה לבסוף עם מעצרו של וואחיד שייח, אחד מחברי אותה כנופיית גנבי רכב, שבמהלך חקירתו הפך לעד מדינה והביא למעצרם של ארבעה משותפיו.

אחרי שהודה במיוחס לו ושחזר את המעשים, הציג וואחיד לחוקריו בקשה מפתיעה – וביקש לאפשר לו להתנצל לפני אלו שנפלו קורבן למעשיו – אותם אנשים שביום בהיר אחד התעוררו בבוקר, ונחרדו לגלות שביתם נפרץ ורכבם – איננו.

בפגישה עם אחת מאלו שאיבדו את המכונית במסע הפריצות של וואחיד ואנשיו הוא אמר לה: "אני מאוד מצטער גברתי על זה שעשינו את זה וזה לא יהיה שוב בעזרת השם. אני מאוד מאוד מצטער לפניך. תודה רבה על זה שאת מבינה".

"ראינו אותך ישנה עם הילד"

האישה, שהייתה מעט מופתעת גם היא לנוכח המעמד הלא שגרתי, השיבה לו: "כן, בשמחה. אני שמחה לדעת מי זה, כי חששתי שיבואו עוד הפעם". וואחיד השיב לה במסר מרגיע ואמר: "לא יבואו בעזרת השם. זה אנחנו שנכנסו וראינו אותך ישנה עם הילד, אז אנחנו לא נבוא יותר לדבר כזה, וגם לבתים אחרים – בכלל".

בראש הכנופיה שבמסגרתה פעל וואחיד עמדו שני אחים יהודים מפתח תקווה. תחתיהם פעלו שלושה פלסטינים מהשטחים, עד התפיסה האקראית בידי הבלשים.
 
עו"ד בן בן יהודה, פרקליטו של ראש הכנופיה, אמר כי "הלקוח שלי טוען שעד המדינה שקרן ולא מהימן, ושיש להם סכסוך מקרקעין". עכשיו מקווה וואחיד שמסע ההתנצלויות שערך יסייע לו במשפט שמתנהל נגדו בימים אלה, אבל ספק אם השופטים יתרשמו מהמחווה כלפי קורבנותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת