עו"ד בכיר הפעיל כנופיית תוקפים ומניחי מטענים

אחת הפרשות החמורות בשנים האחרונות הותרה לפרסום: עו"ד גור פינקלשטיין, שלטענת המשטרה חבר בארגון הסיינטולוגיה בישראל, חשוד בסדרת מעשי אלימות נגד מתנגדיו. הוא חשוד בהטמנת מטען חבלה במכוניתו של אדם שניהל מערכת יחסים עם גרושתו, ובתקיפת בכיר בעיריית ת"א, שלא נענה לבקשתו לערוך שינויים במבנה שרכש לארגון ביפו

עו"ד גור פינקלשטיין חשוד שהפעיל כנופיית בריונים תושבי יפו, שתקפה בשליחותו אישים שונים שבהם ביקש לפגוע - כך הותר היום לפרסום.

בפרשה, שזכתה לכינוי המשטרתי "זר סיגליות", מעורבים 11 חשודים שונים והיא נחקרה בחודשים האחרונים בימ"ר תל אביב. פרט לפינקלשטיין, שעל פי החשד הוביל את הכנופייה, משתייכים החשודים לבני משפחה אחת מיפו – ובהם אבי המשפחה וכמה מילדיו.

על פי החשד, אחראי פינקלשטיין להטמנת מטען החבלה במכוניתו של דני כהן מחיפה, בעת שהיה ברכב יחד עם ילדיו. ככל הנראה, ביקש פינקלשטיין לפגוע בו מכיוון שניהל מערכת יחסים עם גרושתו. בפיצוץ נפצע כהן באורח בינוני, ובתו בת ה-3 שהייתה עמו ברכב נפצעה קל.

אירוע אלים נוסף המיוחס לפינקלשטיין הוא תקיפתו של ראש מחלקת הפיקוח על הבנייה בעיריית תל אביב, שוטה חובל, לפני כשנה. כשהגיע למקום עבודתו, התנפל עליו אלמוני שהימם אותו באמצעות שוקר חשמלי ונמלט מהמקום.

הסיבה לכך, כפי שהתברר, היא שמתוקף תפקידו – לא אפשר חובל לפינקלשטיין לערוך שינויים שונים בבניין "אלהמברה" בשדרות ירושלים שביפו, בניין לשימור שרכש ארגון הסיינטולוגיה. גורמים במשטרה טוענים כי פינקלשטיין חבר בארגון הסיינטולוגיה, אך בארגון מכחישים זאת בתוקף. בניסיון לבצע בכל זאת שינויים במבנה – שיגר פינקלשטיין בפברואר האחרון מכונית תופת ובה מכל דלק ובלון גז, כדי לגרום במקום נזק שיחייב לשקמו בעבודות בנייה. המטען הופעל רק באופן חלקי וגרם לשריפה במקום.

פרט לתקיפה ליד בניין העירייה, טענו במשטרה כי פינקלשטיין ניסה לפגוע בחובל בכמה הזדמנויות קודמות. בין היתר, כשלושה שבועות לפני האירוע המדובר, הונח מטען חבלה תחת רכבו שחנה בפתח ביתו שבחולון. למרבה המזל, לא נפגע איש.

ניסו לביים "תג מחיר" נגד שייח' ביפו

בין המעורבים האחרים בפרשה נמצא תושב יפו, שלטענת גורמים בכירים במשטרה גם הוא חבר בארגון הסיינטולוגיה, שעובד כמאבטח בבניין. אחד מאחיו, החשוד גם הוא בפרשה, עובד כעו"ד במשרד המשפטים. לפי החשד, הוא עשה שימוש במידע שהיה נגיש לו מתוקף תפקידו כדי לאסוף פרטים על חובל – זמן קצר לפני האירועים המיוחסים לחברי הכנופיה.

בערב שבו נעצרו החשודים, ערכו שוטרים סריקות בבית המשפחה ואיתרו שם מטען חבלה מוכן להפעלה, שלפי החשד היה אמור להיות מופעל שעות ספורות אחר כך כדי לפגוע בשייח' מיפו בעת שיצא מהמסגד. לפי התכנית, התכוונו החשודים ליצור מצג שמדובר ב"תג מחיר" של יהודים קיצוניים, כדי לגלגל את האחריות לפתחם.


 
להלן תגובת ארגון הסנטולוגיה: "בנקודה זו עדיין מוקדם מדי להגיב מאחר וההליכים המשפטיים בראשית דרכם. אנחנו בהחלט מחכים לפתרון הפרשה, ברגע שנציגי החוק יאספו את כל הראיות ויעברו עליהן בצורה מלאה. אנחנו לא יודעים אילו ראיות יש למשטרה אבל אין לנו שום סיבה להאמין שגור לא חף מפשע. אנחנו מאחלים לו שהכל יבוא על מקומו בשלום".

"למען הסר ספק: לא גור ולא אף אחד אחר מהחשודים בפרשה הם חברי ארגון הסנטולגיה, נקודה. שכרנו את שירותיו של עו"ד גור פינקלשטיין כעו"ד חיצוני שמתמחה בנדל"ן עם מוניטין טוב ומשרד מבוסס בתל-אביב ואנחנו עובדים איתו כבר מספר שנים. בזכות מעמדו ויכולתו המוכחת סמכנו עליו שיטפל עבורנו בעניינים הקשורים לרכישת הבניין שלנו. גור פינקלשטיין הוא אחד מכמה אנשי מקצוע ישראלים ששכרנו כדי לטפל עבורנו ברכישה ובשיפוץ של בניין אלהמברה ביפו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת