היום: השימוע של הרב מוטי אלון

הרב מרדכי אלון צפוי לעמוד בקרוב על דוכן הנאשמים, לאחר שהפרקליטות המליצה להעמידו לדין. בחוות הדעת שהוגשה ליועמ"ש, קיבלה פרקליטות מחוז ירושלים את עמדת המשטרה בפרשה. היום יתקיים השימוע לרב אלון לקראת הגשת כתב האישום. החשד: ביצע עבירות מין בקטינים שהיו תלמידיו

הרב מוטי אלון, החשוד בביצוע עבירות מין בתלמידיו הקטינים, יתייצב היום לשימוע בעניין הגשת כתב האישום נגדו.

בחודש ינואר המליצה הפרקליטות להעמיד לדין את הרב מרדכי אלון בגין עבירות מין שביצע לכאורה בקטינים שהיו תלמידיו, כך בחוות הדעת שהוגשה ליועץ המשפטי לממשלה קיבלה פרקליטות מחוז ירושלים את עמדת המשטרה בנושא.

החקירה נגד אלון נפתחה בעקבות תלונות שפרסם "פורום תקנה" בפברואר 2010, לפיהן הוא "היה מעורב בהתנהגות מינית שאינה הולמת במהלך עבודתו החינוכית", לשון ההודעה. "הרינו להביא לידיעת הציבור תלונות שהגיעו אל הפורום אודות מעשים המנוגדים לערכי קדושה ומוסר, ושלצערנו הגדול נמצא שיש בהן ממש".

ביקורת רבה נשמעה כלפי רבני הפורום שהחליטו לפתור את המצב מבלי לפנות למשטרה, למרות שהיה בידם חשש כבד שמדובר בעבירה פלילית. הם הורו לרב לעבור להתגורר במושבה מגדל ולחדול מכל פעילות רבנית ציבורית, ובפרט מייעוץ אישי לתלמידים.

רק כשהתברר שהרב ממשיך להוות מורה רוחני עבור תלמידים רבים, החליט הפורום לאחר מרתון של התייעצוית פנימיות - לפרסם את התלונות שהתקבלו אודות התנהלות הרב. אלון מצדו מכחיש בתוקף את החשדות נגדו. בעקבות המלצת הפרקליטות, הסתמן שבית המשפט הוא שיחליט אם מערכת היחסים שניהל הרב עם תלמידיו, נחשבת לעבירה פלילית.

היום, כאמור ייקבע בשימוע האם אכן יוגש כתב אישום נגד הרב.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק