ראש ארגון פשע המקורב לאברג'יל נעצר עם מטען ברכב בדרך לחיסול

הישג דרמטי למשטרה בחקירת ארגוני הפשע בראשל"צ, שהעלו הילוך בפעילות הפלילית מאז מעצרם של ראשי משפחות הפשע אברג'יל ואבוטבול. בלשי ימ"ר מרכז עצרו הערב את דוד אמויאל, אחד משני ראשי ארגוני הפשיעה שפעלו לאחרונה בראשל"צ, כשבתוך רכבו מטען שיועד לביצוע חיסול. מפקד ימ"ר מרכז: "הכנופיה הזו הטרידה אותנו זמן רב"

ר' ארגון פשע נעצר עם מטען. צילום ארכיון

הישג דרמטי למשטרה במאבק בארגוני הפשע באזור ראשון לציון: דוד אמויאל, ראש ארגון פשיעה נעצר המקורב למשפחת אברג'יל, נעצר הערב עם מטען רב-עוצמה במכוניתו, בדרך ככל הנראה לביצוע חיסול. מדובר בשיאה של חקירה סמויה שמנהלים חוקרי ימ"ר מרכז מזה מספר חודשים. בעקבות מעצרם של שורת בכירים בארגוני פשיעה שונים ברחבי הארץ – משפחות אבוטבול, אברג'יל ודומרני, בין היתר – נוצר "ואקום", שלתוכו נכנסו גורמים שונים בעולם התחתון.

לפני כ-3 חודשים התרחש קרב יריות של ממש במרכז העיר ראשון לציון בין שתי כנופיות עבריינים, שהוביל לפציעה באורח בינוני של אחד ה"חיילים". מאז מנהל ימ"ר מרכז חקירה סמויה שמטרתה להפליל את ראשי שני הארגונים, שהשתלטו על הפשיעה בעיר. בין היתר, אומרים במשטרה, מנהלים ארגוני הפשיעה סחיטה באיומים של בעלי עסקים, סחר באמצעי לחימה ופעילויות רבות נוספות. ארגונו של אמויאל נחשב ל"מסונף" לארגון הפשע של משפחת אברג'יל.

יניב בן שושן, מפקדו של אחד משני הארגונים שפעלו בראשון לציון, נעצר לפני מספר שבועות כשברשותו אמצעי לחימה, ולפני כחודשיים נתפסו ארבעה אקדחים משוכללים, ועליהם משתיקי קול וכוונות לייזר, אולם הערב הגיע הדובדבן: בלשי הימ"ר שעקבו אחר דוד אמויאל, המתחרה של בן שושן, עצרו אותו ברכבו יחד עם חברתו, כשברכב נמצא מטען רב עוצמה – ככל הנראה בדרך להטמנתו במקום שנקבע מראש, על מנת שה"חיילים" יקחו אותו וישתמשו בו לביצוע חיסול. אמויאל נעצר במקום והובא לחקירה, ומחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו.

"ארגון פשע לכל דבר, עם היררכיה ברורה, חיילים, הנחיות מבצעיות"

מפקד ימ"ר מרכז, נצ"מ יגאל בן-שלום, אמר לחדשות 2 כי "הכנופיה הזו הטרידה אותנו זמן רב. בעקבות משפחות הפשע שנשלחו לכלא – אבוטבול, דומרני, אברג'יל וכו' – ראינו ואקום בפעילות ארגוני הפשע, שלתוכו נכנסו הארגונים החדשים בראשל"צ".

"ככל שהתעמקנו בחקירת שתי הכנופיות שפעלו בראשון – למדנו שמדובר בארגון פשע לכל דבר, עם היררכיה ברורה, חיילים, הנחיות מבצעיות וכו'", הוסיף מפקד הימ"ר. "הכל מבחינתם כשר, ועל כן גם המלחמה האחד בשני מתבצעת ללא פשרות – העיקר להשיג את השליטה בעיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט