נער בן 17 ניסה לקנות אקדח באינטרנט - משוטר

צעיר בעל עבר פלילי חיפש לרכוש נשק. לרוע מזלו, הוא מצא באחד האתרים שוטר שהתכוון למכור את אקדחו הפרטי - והמליץ לו להגיש תלונת שווא על גניבה כדי לטשטש עקבות. כשבא להשלים את העסקה, קיבל לידיו אזיקים - ולא את הנשק

חיפש אקדח, מצא שוטר. אילוסטרציה (רויטרס)

בשנים האחרונות התרגלו לא מעט אנשים לבצע קניות באינטרנט, ומתברר שגם בעולם התחתון לא נשארו מאחור. זו אולי הסיבה שכשנער בן 17 מראשון לציון, המוכר למשטרה כבעל עבר פלילי, חיפש לרכוש אקדח – הוא פנה לאחד מאתרי המכירות ושם אפילו מצא לו אחד כזה. אלא שלרוע מזלו, היה המוכר שוטר – שהביא למעצרו בתוך זמן קצר.

"שוטר ביחידת הפרשים שלנו, שהחזיק אקדח פרטי ברישיון, פרסם מודעה למכור אותו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רב-פקד משה כץ ממשטרת מחוז תל אביב. "אותו לקוח צעיר יצר איתו קשר והבהיר לו מראש שאין לו רישיון לשאת נשק. כדי לשכנע אותו למכור לו את האקדח למרות הכל, הוא הציע לשוטר מחיר כפול – 4,000 שקלים במקום 2,000".

כץ סיפר כי הנער אף המליץ לשוטר לדווח למשטרה, אחרי העסקה, שאקדחו נגנב – כדי שלא לעורר כל חשד. "אחרי השיחה ביניהם, השוטר הלך ומיד דיווח על כך למפקדים שלו. הם אמרו לו להגיד לצעיר שהעסקה יוצאת לפועל וקבעו זמן ומקום מפגש בדרום תל אביב", הוא אמר.

הנער אכן הגיע, והציג למוכר את הכסף. אלא שבמקום לקבל לידיו את האקדח המיוחל, הוא זכה לאזיקים שעמם לווה לתחנת המשטרה. היום הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו, בבית המשפט לנוער בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת