צפו: מטופל תוקף רופא עם בלון גז, קלסר ומספריים

מטופל שהגיע לחדר המיון של בית החולים רמב"ם בחיפה כשהוא סובל מכאבים, סירב להמתין לתורו. למרות שנאמר לו כי הוזעק רופא, הוא התפרץ ותקף את הרופא הקרוב אליו באמצעות קלסר ובלון חמצן. הרופא נפגע באורח קל והתוקף נעצר על ידי המאבטחים. "בנס זה הסתיים בלי פציעה קשה", אמרו בביה"ח. צפו בתקיפה

שוב אלימות נגד צוותים רפואיים: רופא בחדר המיון של בית החולים רמב"ם בחיפה הותקף היום על ידי מטופל שסירב להמתין לתורו. הרופאים והאחיות ביקשו מהמטופל להמתין לתורו, אך זה כאמור סירב ואז תקף. האיש, תושב עכו כבו 51, הטיח קלסר בראשו של הרופא וניסה לפגוע בו עם בלון חמצן. מבית החולים נמסר כי הרופא הגן על עצמו ואחרי כמה שניות של התגוששות בין הרופא למטופל, התערבו מאבטחי בית החולים ועצרו את המטופל.

התקיפה אירעה סמוך לשעה 13:00 בצהריים. הרופא שהותקף היה במהלך התייעצות עם רופא אחר. המטופל, שנותח לפני מספר ימים, הגיע לחדר המיון ודרש התייחסות מיידית, משום שסבל מכאבים. הרופאים ביקשו ממנו שימתין מספר דקות והודיעו לו שקראו לרופא המומחה לבעיה ממנה הוא סובל. המטופל סירב להמתין, וניסה להשליך מספריים על הרופא. למזלו של הרופא המספריים היו קשורים לשולחן. הרופא קם להזעיק את המאבטחים ואז הותקף באמצעות קלסר ובלון גז. לאחר שנעצר התוקף, חזר הרופא שנפגע באורח קל בלבד, לעבוד במיון.

מנהל המחלקה לרפואה דחופה, ד"ר שלומי ישראלית אמר כי "מדובר בתקיפה שבנס הסתיימה ללא פציעה קשה של הרופא". לדבריו, "זה מצב בלתי נסבל מבחינת חדר מיון, אך החלטנו שלא להשבית את חדר המיון באופן מיידי, כדי לא לפגוע במטופלים אחרים".

מנהל בית החולים פרופ' רפי ביאר אמר אחרי התקיפה: "הנחינו את הרופא להגיש תלונה במשטרה. בית החולים רמב"ם מגלה ויגלה אפס סובלנות לתקיפות של סגל רפואי", והוסיף: "נדרוש את מיצוי הדין עם התוקף".

כמחאה על התקיפה, החליטו בבית החולים להשבית את בית החולים מחר לשעתיים, בין 9:00 ל-11:00. בזמן הקצוב יפעל בית החולים במתכונת חירום ויפעיל רק פונקציות החיוניות להצלת חיי אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת